TOP 10

Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe maj 2020 [TOP 10]

Połowa maja już za nami, a więc najwyższa pora na przedstawienie naszych majowych TOP propozycji.

Poniżej przedstawiam TOP 10 – najpopularniejsze kwiaty doniczkowe na maj 2020.

1. Fikus Lyrata

Fikus Lyrata, znany również jako fikus dębolistny. Bez wątpienia bardzo znana i lubiana roślina w naszych domach. Jej znakiem rozpoznawczym są piękne, zielone i bardzo dekoracyjne liście przypominające swym wyglądem liście dębu.

Zainteresuje Cię: Fikus Lyrata

2. Phlebodium

Paproć Phlebodium to bardzo dekoracyjna i przyciągająca uwagę roślina. Wyróżnia się na tle innych paproci swoją srebrzysto-niebieską barwą.

3. Palma Chamedora

Ta palma to bez wątpienia jedna z waszych ulubienic. Mowa tutaj o chamedorze. Od dłuższego czasu cieszy się niebywałą popularnością. Jest rośliną bardzo ozdobną, elegancką, a dodatkowo poprawia jakość powietrza. Czego możemy chcieć więcej od rośliny domowej :).

4. Sansewieria

Sansewieria to jedna z tych “twardszych” roślin, która potrafi nam wybaczyć wiele zaniedbań. Idealna roślina dla zapominalskich lub rozpoczynających swoją zieloną przygodę. Doskonale nadaje się również do biur i hoteli. A jej wiele odmian sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie :).

5. Monstera

Tej rośliny nie musimy nikomu przedstawiać :). Kto z nas nie zna jej dekoracyjnych liści, a w domu nie ma choć najmniejszej rzeczy z jej motywem. Monstera króluje w naszych domach od dłuższego czasu.

Zainteresuje Cię: Kwiaty doniczkowe do nowoczesnych wnętrz

6. Kalatea Rufibarba

Kalatea Rufibarba to piękna roślina, która na noc delikatnie zwija swoje liście, by w ciągu dnia ponownie nas nimi zachwycać. Nie jest to wymagająca roślina. O swoich potrzebach często ans informuje właśnie poprzez liście.

7. Rhipsalis

Rhipsalisy, czyli tzw. patyczaki to rośliny o dość ciekawym wyglądzie. Dodatkowym atutem jest to, że szybko się rozrastają nie potrzebując naszej większej uwagi :).

8. Cykas

Sagowiec jakim jest cykas to roślina o bardzo egzotycznym wyglądzie. Ma wielu fanów, choć nie należy to tych najłatwiejszych w pielęgnacji. Lubi miejsca jasne i ciepłe. Latem możemy z powodzeniem wystawić ją na balkon, czy taras.

9. Kaktus

Nie ma to jak stary dobry kaktus :). Grono miłośników kaktusów od lat jest ogromne. Nie obrażą się na nas, gdy przez dłuższy czas zapomniemy o nich i nie podlejemy.

Zainteresuje Cię: Humata – paproć o nietuzinkowej urodzie

10. Nolina

Stopa słonia, czyli nolina to roślina długowieczna. Swoją zwyczajową nazwę zawdzięcza swojemu pniu, który jest grubszy u podnóża przypominając tym stopę słonia :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *