kwiatydonice.pl

Cykasy

Cykas, a właściwie sagowiec odwinięty, to jeden z najstarszych żyjących gatunków roślin. Jego naturalnie występujące skupiska spotkać można w krajach o cieplejszym klimacie, zaś w naszych warunkach odnajdują się wyłącznie jako domowe rośliny doniczkowe. Kwiat cykas ze względu na swoje rozłożyste gałęzie wyrastające ze szczytu brązowego pnia przypomina palmę. W domowych warunkach cykasy osiągają ok. 50-60 cm wysokości. Te niezwykle dekoracyjne rośliny znajdziesz wśród naszego asortymentu.

Cykas: pielęgnacja domowych odmian

Sagowiec cykas jest świetnym sposobem na zazielenienie pustej przestrzeni w salonie, sypialni czy nawet holu. Może też stanowić niecodzienną dekorację recepcji czy salonów urody. Jego twarde, skórzane liście delikatnie rozchylają się na boki, stanowiąc tym samym elegancki wachlarz, który skutecznie przyciąga wzrok. Zanim jednak zdecydujesz się na jego zakup, poznaj jego potrzeby.

Palma cykas lubi jasne stanowisko, najlepiej z rozproszonym światłem. Ustawienie jej w miejscu narażonym na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych nie będzie najlepszym pomysłem. W okresie letnim możesz ją również wystawić na balkon lub taras. Jeśli zaś chodzi o podlewanie, cykas lubi umiarkowaną wilgoć, więc wystarczy, że dostarczysz mu wody raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, by go nie przelać - nadmiar wody może doprowadzić do gnicia jego korzeni.

Palma cykas - gustowny wybór do Twojego domu

Cykas palma sagowiec jest rośliną rosnącą stosunkowo wolno. Wypuszcza on tylko 1-2 nowe liście rocznie. To sprawia, że cena cykasa jest dość wysoka - jego wyhodowanie do znacznych wymiarów zajmuje bowiem sporo czasu. Koszt zakupu konkretnego okazu będzie więc zależny m.in. od jego wielości. Jest on jednak wart tych pieniędzy, jeśli lubisz posiadać w swojej kolekcji piękne okazy. Jego obecność w Twoim domu z pewnością zachwyci nie tylko domowników, ale i każdą odwiedzającą Cię osobę. A wybierając go z naszego asortymentu możesz też mieć pewność, że sięgasz po zdrowy okaz! Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium