kwiatydonice.pl

Fikus Figowiec

Fikus zwany jest również pod nazwą figowiec. Rodzaj ten obejmuje bardzo dużo znanych gatunków uprawianych jako rośliny pokojowe. Sprawia to, że wśród fikusów możemy znaleźć rozmaite egzemplarze, umożliwiający różnorodne zastosowanie. W poniższej kategorii posiadamy fikusy o małych i drobnych liściach, jak na przykład fikus benjamina lub moclame, po takie z większymi liśćmi jak elastica lub lyrata. Figowce nie są problematycznymi roślinami. Musimy jedynie zapewnić im jasne stanowisko oraz utrzymywać względnie wilgotne podłoże, a będą z nami żyły przez wiele lat. 

Fikusy

Bonsai (Ficus microcarpa 'Ginseng') 100cm Bonsai (Ficus microcarpa 'Ginseng') 100cm
Producent: kwiatydonice
Cena: 719,99 zł
zobacz więcej
Fikus (Ficus 'Cyathistipula') 105cm Fikus (Ficus 'Cyathistipula') 105cm
Producent: kwiatydonice
Cena: 149,99 zł
zobacz więcej
  • nowość
 
Fikusy, inaczej określane także jako figowce to rośliny z rodziny morwowatych. Ich naturalne środowisko to tereny tropikalne i subtropikalne, w Polsce zaś występują wyłącznie jako domowe rośliny doniczkowe. Ich różnorodność jest bardzo duża, co pozwala na dobranie najodpowiedniejszego wariantu do swoich oczekiwań. W naszej ofercie znajdziesz swoje wymarzone drzewko fikus. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem!

Fikus: kwiat o sporych wymaganiach

Figowiec w doniczce z pewnością będzie się pięknie prezentował w wielu przestrzeniach - zarówno tych domowych, jak i biurowych. Co ważne, są one nie tylko gustowną dekoracją, ale i wartościowym dla zdrowia wyborem! Fikusy bowiem świetnie oczyszczają powietrze z różnych zanieczyszczeń, w tym z benzoli i fenoli. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego okazu z naszego sklepu, zapoznaj się z jego potrzebami. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że będzie on pięknie rósł w wybranym dla niego miejscu.
 
Oferowane przez nasz sklep internetowy KwiatyDonice okazy są odpowiednio zadbane i wypielęgnowane, więc możesz mieć pewność, że wybierasz warty swojej ceny kwiat. Aby jednak cieszyć się jego doskonałym wyglądem w domowym zaciszu, zapewnij mu właściwą pielęgnację. Fikusy preferują miejsca nasłonecznione, osłonięte od wiatru. Chroń go przed bezpośrednio padającymi promieniami słońca i nie zmieniaj mu miejsca, które już raz wybrałeś. Pamiętaj także o cotygodniowym podlewaniu i przecieraniu liści ze zbierającego się kurzu.

Kwiat fikus - odmiany dostępne w naszym asortymencie

Mamy świadomość różnorodnych preferencji naszych klientów, dlatego też fikusy w naszej ofercie dostępne są w różnych wariantach. Dzięki temu możesz wybrać okaz najlepiej dopasowujący się do przestrzeni, którą dla niego wyodrębniłeś. Dbamy też o ciągłe powiększanie dostępnej różnorodności, dlatego też zachęcamy do systematycznego odwiedzania tej zakładki, jeśli polujesz na najpiękniejszy figowiec.
 
Co dokładnie możemy Ci zaproponować? Jest to przede wszystkim popularny fikus benjamin, fikus dębolistny czy fikus tępy. Dostępny jest także figowiec sprężysty i fukus wierzbolistny. Koniecznie przejrzyj wszystkie fikusy i spośród proponowanych okazów wybierz ten, który najbardziej do Ciebie przemawia. A w razie pytań - zachęcamy do kontaktu!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium