Palma Areka (Areca Dypsis) 60cm
Opis
Dlaczego warto posiadać Palmę Areka:
- Neutralizuje zanieczyszczenia i absorbuje szkodliwe związki — naturalny oczyszczacz dla alergików.
- Wprowadza tropikalny klimat do Twojego mieszkania.
- Sprawdza się w biurach — nawilży powietrze i stworzy kreatywną przestrzeń do pracy.
- Poprawia nastrój — palma areka ma pozytywny wpływ na nastrój i samopoczucie. Badania wykazały, że obecność roślin doniczkowych w pomieszczeniu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zmniejsza stres.
- W lecie palmę, możesz wystawić na taras, by tam stworzyć tropikalny klimat. Pamiętaj jednak, żeby nie ustawiać jej w miejscu, gdzie docierają bardzo mocne promienie słoneczne.
- Bezpieczna dla dzieci i zwierząt.
Palma Areka 'Dypsis lutescens'
To jedna z najpopularniejszych palm doniczkowych, nazywana areką żółtawą lub złotowcem, a to dlatego, że jej łodygi mogą przybierać właśnie ten kolor. Jest lubiana, bo jej duże pierzaste liście wprowadzają egzotykę do naszych mieszkań. Pochodzi z południowej Azji, gdzie rośnie w wilgotnych lasach tropikalnych.
To roślina zarówno dla zawodowca, jak i amatora. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji, by cieszyć się piękną zdrową rośliną.
Pielęgnacja palmy areka:
- Stanowisko: jasne, słoneczne. Należy jedynie uważać, aby liście nie były narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Grozi to ich przypaleniem.
- Podlewanie: Lubi umiarkowaną wilgoć, podlewamy, gdy ziemia na wierzchu donicy delikatnie przeschnie, średnio raz na tydzień.
- Areka lubi zraszanie, można to robić 2-3 razy w tygodniu — zwłaszcza w okresie grzewczym. Sprawdzi się również ustawienie rośliny na podstawce z keramzytem i wodą.
- Nawożenie: od wiosny do jesieni, zgodnie z zaleceniami producenta nawozu. Najlepiej sprawdzi się nawóz do palm.
- Podłoże: Palmy lubią przepuszczalne podłoże. Dlatego przesadzając roślinę do ziemi do palm (pH 6-7) dodaj dodatkowo perlit. Nie zapomnij o drenażu na dnie doniczki - wystarczy warstwa keramzytu - ok 3-4 cm.
Warto wiedzieć
Kropki na łodygach
Dorosłe okazy często mają drobne czarne kropeczki na łodygach. Jest to całkowicie naturalne zjawisko - taki urok tych palm.
Nie jest to objaw żadnej choroby.