kwiatydonice.pl

Palma Chamedora wytworna (Chamaedorea elegans) 100cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 169,99 zł 169.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.302
Kod EAN: 5903707635016

Opis

Dlaczego warto posiadać Palmę Chamedora:

 

 

 • Neutralizuje zanieczyszczenia i absorbuje szkodliwe związki — naturalny oczyszczacz dla alergików.

 • Bezpieczna dla dzieci i zwierząt
 • Wprowadza tropikalny klimat do Twojego mieszkania. 

 • Sprawdza się w biurach — nawilży powietrze i stworzy kreatywną przestrzeń do pracy.

 • Poprawia nastrój — zielona roślinność ma pozytywny wpływ na nastrój i samopoczucie. Badania wykazały, że obecność roślin doniczkowych w pomieszczeniu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zmniejsza stres.

 • W lecie palmę, możesz wystawić na taras, by tam stworzyć tropikalny klimat. Pamiętaj jednak, żeby nie ustawiać jej w miejscu, gdzie docierają bardzo mocne promienie słoneczne. 

 

roślina do sypialni

Palma Chamedora wytworna 'Chamaedorea elegans'

Palma koralowa to roślina doniczkowa o wysokiej tolerancji na trudne warunki uprawy. Jest to idealna opcja dla początkujących ogrodników, którzy nie muszą się martwić o częste przesadzanie tej wolno rosnącej palmy. Może rosnąć nawet w miejscach z małą ilością światła dziennego, co sprawia, że jest ona doskonałym rozwiązaniem dla osób mieszkających w mieszkaniach o małym nasłonecznieniu. Ze względu na małe wymagania jest to świetna roślina do biur czy restauracji.

Palma koralowa ma pierzaste, zielone liście, które tworzą piękny pióropusz. Roślina ta może wydać kwiaty w domu, jeśli ma odpowiednie warunki. Kwiaty są małe, żółte i pachnące, a rosną na luźnych wiechach. Z kwiatów powstają czarne, kuliste owoce, które wyglądają jak korale. Stąd pochodzi nazwa tej palmy.

To roślina zarówno dla zawodowca, jak i amatora. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji, by cieszyć się piękną zdrową rośliną.


 

Pielęgnacja palmy Chamedora:

 • Stanowisko: jasne, słoneczne. Należy jedynie uważać, aby liście nie były narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Grozi to ich przypaleniem. Toleruje także ciemniejsze miejsca, gdzie promienie słoneczne nie docierają bezpośrednio — tak zwany półcień.

 • Podlewanie: Lubi umiarkowaną wilgoć, podlewamy, gdy ziemia na wierzchu donicy delikatnie przeschnie, średnio raz na tydzień

 • Chamedora lubi zraszanie, można to robić 2-3 razy w tygodniu — zwłaszcza w okresie grzewczym. Sprawdzi się również ustawienie rośliny na podstawce z keramzytem i wodą.

 • Nawożenie: od wiosny do jesieni, zgodnie z zaleceniami producenta nawozu. Najlepiej sprawdzi się nawóz do palm. 

 • Podłoże: Palmy lubią przepuszczalne podłoże. Dlatego przesadzając roślinę do ziemi do palm (pH 6-7) dodaj dodatkowo perlit. Nie zapomnij o drenażu na dnie doniczki - wystarczy warstwa keramzytu - ok 3-4 cm.

Więcej o pielęgnacji  


 

kropki na łodygach
 
 

Warto wiedzieć 

Nowy liść

Nowy liść chamedory wygląda jak patyk / szpikulec. Dopiero z czasem rozwija się na boki, tworząc piękny pierzasty liść. 

 


 

 

Rzeczywisty rozmiar sprzedawanej rośliny

 • Wysokość: 95-100cm

 • Średnica doniczki: 20cm

 

 

 
 

 

Obraz 1 Obraz 2
 

Sprawdź:

 
 

Pasujące produkty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium