kwiatydonice.pl

Palmy chamedory

Chamedora wytworna, palma koralowa

Chamedory są jednymi z najbardziej lubianych domowych palm doniczkowych. Mają gęstą i bujną koronę zielonych liści, których wypuszcza 2-3 do roku. Szczególnie cenione są za swoje właściwości oczyszczające i nawilżające powietrze. Idealnie sprawdzą się w jasnych pomieszczeniach, choć niekoniecznie w słońcu. Chamedory są bezpieczne dla zwierząt.

Palma chamedora, inaczej określana także jako chamedora wytworna czy palma koralowa, to jedna z ciekawszych roślin dekoracyjnych. Pierzaste, lancetowate liście o sporej wysokości charakteryzują się pięknym nasyceniem zieleni, dzięki czemu stanowią świetny sposób na urozmaicenie zarówno domowych, jak i publicznych przestrzeni. Z tego też powodu nie mogło jej zabraknąć w ofercie naszego sklepu internetowego KwiatyDonice.

Palma chamedora: pielęgnacja, której sprosta każdy

Kwiat chamedora jest idealnym wyborem do przeróżnych pomieszczeń. Równie świetnie wpisze się w obręb salonu czy sypialni, co w przestrzeń przychodni medycznej, recepcji hotelowej bądź salon urody. Za wyborem tego typu palmy przemawia oczywiście jej urok, ale i prosta pielęgnacja.

Jak zapewnić jej odpowiednie warunki? Chamedora podlewanie lubi dość częste, dwa razy w tygodniu. Ważne jest, by w jej ziemi utrzymywała się umiarkowana wilgoć. Jeśli zaś chodzi o stanowisko, powinno być ono jasne, a dochodzące do niego światło musi być rozproszone. Pamiętaj też o nawożeniu palmy od wiosny do jesieni.

Chamedora - kwiat równie estetyczny, co praktyczny

Każda dostępna w naszej ofercie palma chamedora zachwyca intensywną zielenią i lancetowatymi liśćmi pnącymi się ku górze, ale nie jest to jedyny aspekt, jaki przemawia za jej zakupem. Jest to bowiem roślina, która świetnie radzi sobie z nawilżaniem powietrza w pomieszczeniach, a także z jego oczyszczaniem.

Obecność chamedory w mieszkaniu czy biurze pozwoli Ci na pozbycie się z powietrza szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak benzen, ksylen czy tlenek węgla. Wolne od zanieczyszczeń powietrze to lepsze samopoczucie, a także szansa na efektywniejszą pracę czy komfortowy wypoczynek.

W tej kategorii sklepu KwiatyDonice dostępna jest zarówno chamedora mini (30 cm wysokości), jak i chamedora duża (nawet 100 cm). Zastanów się, który wariant wybrać - mały pozwoli Ci na obserwację wzrostu rośliny, duży zaś będzie gotowym, przyciągającym wzrok elementem dekoracyjnym. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium