kwiatydonice.pl

Paprocie

Paprotki to piękne, niezwykle intensywnie zielone rośliny, które doskonale wpisują się w przeróżne przestrzenie. Chętnie wybierane są do prywatnych pomieszczeń, ale i do biur nie tylko ze względu na swój świetny wygląd. Są one zdolne także do pochłaniania szkodliwych substancji z powietrza, dzięki czemu je oczyszczają. W naszym sklepie internetowym KwiatyDonice znajdziesz paprocie w różnych rodzajach - nie tylko tę najpopularniejszą, zwyczajną.

Paproć domowa - idealny wybór dla początkujących

Paprocie domowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych i jednocześnie najłatwiejszych w uprawie roślin. Z tego też powodu polecamy je jako jedne z pierwszych kwiatów domowych dla każdego dopiero rozpoczynającego swoją przygodę miłośnika zieleni.

Co więcej, paprocie odmiany mają przeróżne, dlatego wcale nie musisz kupować zwyczajnej, najbardziej spopularyzowanej. W naszej ofercie znajdziesz paprocie do domu w różnych rodzajach, m.in. płaską łosiorogą czy flebodium. Każdy dostępny okaz zachwyca gęstymi, niezwykle zielonymi liśćmi, które doskonale wyglądają w każdej przestrzeni.

Paprotki: jak dbać, by cieszyć się ich nienagannym wyglądem?

Jak pielęgnować paprotki? Przede wszystkim potrzebują one stanowiska, do którego docierało będzie wyłącznie rozproszone światło. Paprotka domowa nie powinna być narażona na bezpośrednie promienie słoneczne, ponieważ mogą jej one zaszkodzić. Musisz pamiętać o tym, że te kwiaty lubią stale wilgotne podłoże. Paproć doniczkowa powinna więc być podlewana dwa razy w tygodniu. Dbaj o to, by robić to prawidłowo - wlewając wodę po ścianie doniczki. Ze środka doniczki wyrastają nowe listki, dlatego wlewanie w to miejsce wody mogłoby im zaszkodzić. Paprotki domowe lubią także wilgotne powietrze, więc śmiało możesz je zraszać, by cieszyć się ich doskonałym zdrowiem.

Wszystkie proponowane przez nas paprocie ozdobne utrzymane są w nienagannym stanie, dlatego kupując u nas nie musisz obawiać się towarzyszących im chorobom czy niechcianym gościom. A może masz jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy - koniecznie się z nami skontaktuj!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium