kwiatydonice.pl
3 najczęstsze problemy z roślinami 0
3 najczęstsze problemy z roślinami

3 najczęstsze problemy z roślinami

Nasza zielona, domowa kolekcja często zaczyna się niepozornie od jednej roślinki kupionej w supermarkecie, a kończy na niezliczonych ilościach doniczek z roślinami. Dlatego gdy w naszej domowej dżungli zauważymy coś niepokojącego należy szybko działać. Ale jeżeli mamy świadomość najczęściej spotykanych problemów możemy im skutecznie zapobiec. Oto one:

3 najczęstsze problemy z roślinami

Niedobór światła

Podczas zakupu roślin zawsze sprawdzaj wymagania świetlne rośliny. Unikaj roślin, którym nie będziesz w stanie zapewnić odpowiedniego naświetlenia. Mając do zagospodarowania jakąś przestrzeń zastanów się jak dużo światła dociera w to miejsce przez cały dzień, a następnie znajdź taką roślinę, która będzie się tam doskonale czuła.

Najczęstszym objawem niedoboru światła u rośliny jest zrzucanie dolnych liści, zatrzymanie wzrostu rośliny, wyginanie się łodyg, liści w kierunku źródła światła.

3 najczęstsze problemy z roślinami

Zainteresuje Cię: Zdrowe i błyszczące liście roślin

Nadmiar wody

Komu choć raz nie zdarzyło się przelać rośliny :). Jednak przelanie prowadzi do gnicia systemu korzeniowego a dalej do śmierci rośliny. Aby tego uniknąć należy sprawdzić jak często dana roślina powinna być podlewana, a bezpośrednio przed nalaniem wody warto palcem sprawdzić wilgotność podłoża.

Przelanej roślinie często żółkną i spadają liście, pojawiają się plamy, które mogą być oznaką choroby grzybowej na skutek przelania.

3 najczęstsze problemy z roślinami

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

Przędziorki

Suche powietrze i zalegający na liściach kurz to raj dla tych szkodników. Przędziorki to nic innego jak malutkie pająki, które możemy zauważyć poprzez pajęczynki jakie rozciągają przeważnie na blaszkach liści.

Jeżeli liście rośliny zaczynają się zwijać, są bardziej matowe, tracą kolor, zauważyłeś na liściach pajęczynki to oznaka, że należy rozpocząć walkę z przędziorkami. Warto wówczas stosując środki chemiczne jako oprysk profilaktycznie spryskać wszystkie posiadane rośliny.

Zainteresuje Cię: Aspidistra - żelazny liść

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium