kwiatydonice.pl
Domowe pnącza 0
Domowe pnącza

Domowe pnącza

Rośliny pnące cieszą się dużą popularnością w naszych mieszkaniach. Są bardzo dekoracyjne i zazwyczaj dość proste w uprawie. Niewątpliwym plusem tego rodzaju roślin jest to, że możemy tworzyć z nich różne formy, czy kształty. Wszystko zależy jaką znajdziemy dla nich podpórkę, czy też gdzie je poprowadzimy. Ogranicza nas tylko nasza fantazja.

 

Epipremnum Złociste

Domowe pnącza

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu - zacznijmy od początku

Epipremnum to znana i lubiana roślina. Ma duże, dekoracyjne liście z jaśniejszymi srebrzysto-żółtymi przebarwieniami. W sklepach możemy je spotkać w dwóch formach: jako pnącze w wiszącej doniczce lub jako roślinę poprowadzoną już w formie słupa na paliku bambusowym. Wybór zależy tylko i wyłącznie od tego, która forma podoba nam się bardziej. Roślina jest łatwa w pielęgnacji. Możemy ją postawić w miejscu jasnym lub bardziej zacienionym, gdy będzie miała mało światła jej liście będą miały mniej kolorowych wybarwień. Co ciekawe im roślina starsza tym liście mogą być większe i bardziej okazałe.

 

Filodendron scandens

Domowe pnącza

Komu nie spodoba się roślina o pięknych, ciemnozielonych liściach kształtem przypominających serca. Możemy również spotkać odmianę Brasil, która przez środek liścia ma jaśniejszy, żółto-zielony pasek. Podobnie jak epipremnum Filodendrona Scandens możemy spotkać jako dość sporą roślinę uformowaną na paliku. Jest to najczęściej spotykany filodendron w naszych domach. Wybaczy niemal wszystkie pomyłki pielęgnacyjne, a dodatkowo bardzo szybko i łatwo się rozmnaża. Jest bardzo podatny na przycinanie i formowanie. Najlepiej czuje się w miejscach jasnych z rozproszonym światłem, nie lubi bezpośredniego słońca.

 

Hoya australijska

Domowe pnącza

Zainteresuje Cię: Filodendron, ale który?

Hoya to pnącze, które zdobi nasze domy swoimi mięsistymi, zielonymi liśćmi oraz kwiatami zazwyczaj o białym lub różowym kolorze. Kwiaty rośliny pachną bardzo intensywnie. Znana jest również pod nazwą woskownica, a to dzięki liściom, które błyszczą się niczym pokryte woskiem. Jest kilka znanych i hodowanych odmian hoji. Odmiana Australijska jest dość rzadką, a przez to również bardzo cenioną odmianą. Choć nie należy do najłatwiejszych w uprawie potrafi się nam bardzo odwdzięczyć za poświęcony czas.

 

Cissus Cukrowy

Domowe pnącza

Cissus Rotundifolia, czyli bardziej znany cissus cukrowy to roślina należąca do rodziny winoroślowatych. U nas znana jako roślina pokojowa. Łatwo możemy ją poprowadzić na dowolnej podporze. Pędy dorastają nawet do 3 metrów długości, są giętkie i gęsto porośnięte ciemnozielonymi liśćmi. Roślina potrafi wytworzyć kryształki fruktozy – cukru co dodatkowo nadaje jej wyjątkowy charakter. Najlepiej rośnie w miejscach jasnych, posiada zdolność magazynowania wody w swoich mięsistych liściach, dlatego też znacznie lepiej zniesie okresową suszę, niż nawet najmniejsze przelanie.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium