kwiatydonice.pl
Doniczka z systemem nawadniania - jak działa i dlaczego warto się na nią zdecydować? 0
Doniczka z systemem nawadniania - jak działa i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Doniczka z systemem nawadniania to innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że pielęgnacja roślin staje się łatwiejsza i bardziej efektywna niż kiedykolwiek wcześniej. Kto i kiedy powinien się na nią zdecydować? Doniczka samonawadniająca: jak działa? Poznaj wszystkie zalety i korzyści, jakie może ona Ci przynieść, a szybko przekonasz się, że jest to zakup warty rozważenia! Zachęcamy do lektury.

Doniczka z systemem nawadniania - co to takiego?

Doniczka z systemem nawadniania jest połączeniem naczynia na roślinę i automatycznego systemu jej podlewania. Główną zasadą działania takiego produktu jest zapewnienie kwiatu jak najlepszych warunków do wzrostu poprzez dostarczanie mu wody w sposób regularny i optymalny, bez konieczności ręcznego podlewania.

Jak wygląda taka samonawadniająca doniczka? Na pierwszy rzut oka sprawia ona wrażenie klasycznej donicy. Gdy jednak bliżej się przyjrzysz, zauważyć możesz wystający ponad obręb doniczki wskaźnik, który informuje o ilości wody w jej wnętrzu. W środku doniczki, na jej dnie, ulokowany jest specjalny zbiornik, w którym przechowywana jest ona przechowywana. Na zbiorniku usypuje się specjalny substrat, a następnie sadzi roślinę.

Jak działa doniczka z systemem nawadniania?

Doniczka z systemem nawadniania - jak działa? To proste, ale bardzo skuteczne rozwiązanie, które opiera się na zamontowanym w jej wnętrzu zbiorniku. Aby dobrze zrozumieć sposób jej działania, musisz najpierw dowiedzieć się, z czego się ona składa. Jak już wyżej wspomnieliśmy, taka doniczka zawiera kilka elementów:

 • naczynie na roślinę - to główna część doniczki, w której sadzi się roślinę. Może być wykonana np. z ceramiki lub tworzywa sztucznego i przybierać różne kształty i rozmiary, co pozwala na dostosowane do potrzeb konkretnej rośliny.
 • zbiornik na wodę - jest to komora, w której przechowywana jest woda do nawadniania rośliny. Umieszczany jest on na dnie doniczki i posiada otwór łączący go z glebą rośliny.
 • system dostarczania wody - to mechanizm umożliwiający dostarczanie wody ze zbiornika (przez otwór) do gleby rośliny. Może to być rurka lub inne urządzenie, które kontroluje przepływ wody.
 • wskaźnik poziomu wody - jest to część systemu wystająca ponad doniczkę, dzięki której w prosty sposób możesz kontrolować ilość wody znajdującej się w zbiorniku.

Jak więc działa doniczka z systemem nawadniania? Instrukcja jest dość prosta. Między zbiornikiem a korzeniami rośliny wsypuje się specjalną warstwę drenażową. Ten substrat jest pośrednikiem wody między nimi. Więc gdy tylko ziemia przeschnie, kwiat może zaczerpnąć wodę właśnie poprzez drenaż. Proste, a tak skuteczne!

Dlaczego warto postawić na zakup samonawadniającej donicy?

Samonawadniająca donica może przynieść wiele korzyści zarówno początkującym ogrodnikom, jak i doświadczonym miłośnikom roślin. Rozważasz zakup takiego naczynia? Oto zalety doniczki z systemem nawadniania, które pomogą Ci podjąć decyzję:

 1. Optymalne nawadnianie - system samonawadniający dostarcza wodę do rośliny w odpowiednich ilościach i w odpowiednich momentach. Dzięki temu kwiat jest równomiernie nawadniany, co przekłada się na jego zdrowszy i bardziej bujny wzrost.
 2. Oszczędność czasu - decydując się na doniczkę z systemem nawadniania nie musisz regularnie, co kilka dni sprawdzać wilgotności gleby i podlewać roślin, co pozwala zaoszczędzić Twój czas. Donica z systemem nawadniania sama zadba o Twoje kwiaty, nawet gdy będziesz zajęty innymi obowiązkami lub po prostu wyjedziesz na urlop.
 3. Zabezpieczenie przed zapomnieniem o podlewaniu - samonawadniająca donica chroni rośliny przed przesuszeniem w przypadku, gdy zapomnisz o ich podlaniu. To szczególnie przydatne podczas wakacji lub krótkich wyjazdów, ale i świetne rozwiązanie dla osób uwielbiających kwiaty, lecz odrobinę zapominalskich z natury.
 4. Zminimalizowanie ryzyka przelania roślin - w przypadku kwiatów doniczkowych nadmierne podlewanie może być równie szkodliwe, co jego brak. System nawadniania może pomóc w zapobieganiu temu problemowi, ponieważ dostarcza wodę tylko wtedy, gdy roślina faktyczne jej potrzebuje.
 5. Poprawa zdrowia roślin - dzięki stałemu dostępowi do właściwej ilości wody, rośliny rosną zdrowsze, a tym samym lepiej się prezentują czy są bardziej odporne na choroby i szkodniki.
 6. Możliwość hodowli roślin w trudnych warunkach - jeśli zmagasz się z trudnościami związanymi z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wilgotności gleby w swoim domu lub ogrodzie, donice z systemem nawadniania mogą pomóc go rozwiązać. 
 7. Elegancki design - wiele samonawadniających donic ma nowoczesny i elegancki design, który może stać się ozdobą wnętrza domu, a nawet ogrodu. Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu internetowego, a przekonasz się, jak wiele kolorów, kształtów czy wielkości donic masz do wyboru.

Jak widać, samonawadniające donice to praktyczne i wygodne rozwiązanie, które pomaga w pielęgnacji roślin, oszczędza czas i minimalizuje ryzyko błędów związanych z ich nawadnianiem. Zdecyduj się na nie, zwłaszcza jeśli masz wiele roślin lub często jesteś zbyt zajęty, by regularnie dbać o swoją domową zieleń.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium