kwiatydonice.pl
Dracena Compacta 0
Dracena Compacta

Dracena Compacta

Draceny to dość popularne rośliny w naszych domach. Są ponadczasowe, a ich ciekawy, a zarazem elegancki wygląd sprawia, że pasują do każdego rodzaju wnętrz zarówno w naszych domach jak i biurach czy hotelach. Dracena Compacta nazywana również draceną deremeńską, czy smokowcem to roślina o bardzo dostojnym pokroju z intensywnie ciemnozielonymi liśćmi, które tworzą bardzo zbite i gęste pióropusze na szczycie pni.

Warto pamiętać, że Dracena Compacta jak również inne odmiany dracen ma właściwości poprawiające jakość powietrza, zmniejsza ilość szkodliwych substancji w powietrzu.

Poniżej przedstawiam kilka wskazówek pielęgnacyjnych.

 

Zainteresuje Cię: Kwiaty doniczkowe do salonu

Dracena Compacta

Stanowisko

Dracena dobrze czuje się w miejscu jasnym, jednak nie bezpośrednio nasłonecznionym. Zbyt intensywne promienie słoneczne mogły spowodować poparzenie delikatnych liści rośliny.
Dracena Compacta

Podlewanie

Rośliny te wymagają regularnego podlewania. Czynność tą wykonujemy gdy wierzchnia warstwa ziemi delikatnie przeschnie. Nie należy przelewać rośliny – może to skutkować gniciem systemu korzeniowego. Zimą jak w przypadku większości roślin podlewanie nieco ograniczamy. Dracena lubi dosyć dużą wilgotność powietrza, dlatego też zraszanie jej jest jak najbardziej wskazane.
 
Dracena Compacta

Przesadzanie

Podłoże dla draceny powinno być dość żyzne i przepuszczalne. Możemy zastosować specjalistyczne podłoże do dracen. Na dnie doniczki warto umieścić jakiś drenaż np. keramzyt, który w razie przelania rośliny zapobiegnie staniu korzeni w wodzie. Młode rośliny warto przesadzać co roku, do doniczki większej o rozmiar. Kilkuletnie natomiast w zależności od potrzeb raz na kilka lat.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium