kwiatydonice.pl
Fatsia Japońska 0
Fatsia Japońska

 

Fatsia Japońska to roślina, która ze względu na swoje dekoracyjne liście jest z powodzeniem wykorzystywana we florystyce. Często możemy znaleźć ją w bukietach czy innych kwiatowych kompozycjach.

Jest również cenioną rośliną doniczkową. Poniżej kilka informacji, które ułatwią uprawę tej rośliny.

Jak sama nazwa mówi roślina pochodzi z Japonii i w naturalnych warunkach potrafi osiągnąć 4-5 metrów wysokości, jednak w uprawie doniczkowej rzadko przekracza 1,5 metra wysokości. Wyróżniają ją wyjątkowo duże (15-30 cm średnicy) i dekoracyjne liście o intensywnym zielonym kolorze. Swym kształtem nieco przypominają liście kasztanowca lub klonu

Stanowisko

Jak większość roślin roślina preferuje jasne miejsce, jednak z rozproszonym światłem słonecznym. W mniej oświetlonym miejscu również da radę, jednak jej wzrost będzie znacznie wolniejszy.

Latem z powodzeniem możemy wynieść roślinę na zewnątrz.

Podlewanie

Ziemia w doniczce powinna być stale lekko wilgotna. Gdy nadmiernie wyschnie, liście rośliny delikatnie zwiędną. To samo wydarzy się gdy roślina będzie miała zbyt wilgotno. W okresie spoczynku, zimowym fatsję podlewamy znacznie oszczędniej.

Co 2-3 tygodnie warto zasilić roślinę nawozem do roślin zielonych.

 

Przesadzanie

Jako podłoże najlepiej sprawdzi się tutaj zwykła ziemia uniwersalna, na dno obowiązkowo keramzyt, który będzie doskonałym drenażem i zapobiegnie przelaniu rośliny.

Młode rośliny wymagają corocznego przesadzania, kilkuletnie możemy przesadzać już raz na 2 lata.

 

 

 

Naszą ofertę na tą roślinkę sprawdzisz tutaj :)


 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium