kwiatydonice.pl
Filodendron, ale który? 0
Filodendron, ale który?

Filodendron, ale który? :)

Filodendrony to niezwykle popularne rośliny zarówno wśród roślinnych laików, jak i wśród koneserów. Wszystko to dzięki bogactwie odmian, aż 700 gatunków! W rodzinie filodendronów każdy znajdzie okaz dla siebie. Możemy znaleźć zielone, łatwe w uprawie pnącza, a także kolorowe piękne okazy.

Filodendrony to rośliny z rodziny obrazkowatych, a swoje korzenie mają w Ameryce. Z reguły lubią jasne miejsca, jednak bez bezpośrednich promieni słonecznych. Lepiej zniosą okresową suszę, niż nawet najmniejsze przelanie.

Przybliżymy sylwetkę kilku z nich.

 

Filodendron scandens

Filodendron, ale który?

To najczęściej spotykana odmiana filodendrona. Pnącze o charakterystycznych listkach w kształcie o intensywnie zielonym kolorze. Spotykana jest również odmiana brasil, która posiada jaśniejszy żółto-zielony pasek na środku liścia. Możemy spotkać ją w dwóch formach: luźno zwisające pnącze lub poprowadzoną na paliku bambusowym roślinę. Niewymagająca, szybko rosnąca i jednocześnie niezwykle dekoracyjna roślina, czego chcieć więcej ?

Zainteresuje Cię: Filodendron Scandens

Filodendron Imperial green

Filodendron, ale który?

Ten gatunek filodendrona przybiera “krzaczastą” formę. Zielone,skórzaste, błyszczące, dekoracyjne liście, tymi słowami możemy opisać tą odmianę filodendrona. W warunkach domowych roślina osiąga wysokość ok. 1 metra. Tak jak poprzednik nie jest rośliną wymagającą i potrafi wybaczyć nam sporo naszych zaniedbań.

Występuje również filodendron o czerwonym zabarwieniu liści Imperial Red. Potrzebuje on nieco więcej dostępu do światła by zachował swój uroczy, czerwony kolor.

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

 

Filodendron Birkin

Filodendron, ale który?

Ta odmiana filodendrona to prawdziwa kolekcjonerska perełka! Zielone liście pokryte paskami w kolorze biało-kremowym to istny cud natury. Wraz ze wzrostem rośliny, ubarwienie liści staje się jeszcze bardziej wyraźne i kontrastowe. Roślina ma zwarty pokrój i osiąga tylko kilkadziesiąt cm wysokości.

 

Filodendron Malay Gold

Filodendron, ale który?

Nietuzinkowy wygląd i do tego niewielkie wymagania uprawowe – tym charakteryzuje się ten gatunek filodendrona. Jasne, neonowe, żółto-zielone liście to jego znak rozpoznawczy!

Zainteresuje Cię: Hydroponiczna uprawa roślin

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium