kwiatydonice.pl
Hydroponiczna uprawa roślin 0
Hydroponiczna uprawa roślin

Hydroponiczna uprawa roślin

Coraz częściej w świecie roślin spotykamy się z terminami takimi jak hydroponika, uprawa w wodzie itp. Tego typu uprawa cieszy się coraz większą popularnością, sprawdzimy dlaczego.

Dzisiaj odpowiemy na pytanie czym tak na prawdę jest hydroponika oraz na czym polega hydroponiczna uprawa roślin.

 

 

Hydroponiczna uprawa roślin

Co to jest hydroponika?

Hydroponika to uprawa roślin bez tradycyjnego podłoża, rośliny znajdują się w wodzie z dodatkiem substancji odżywczych. Korzenie roślin umiejscowione są bezpośrednio w wodzie skąd czerpią niezbędne do życia składniki pokarmowe.

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

Zalety i wady uprawy hydroponicznej

Bez wątpienia zaletą tego typu uprawy jest łatwiejsza pielęgnacja roślin i wydłużony czas między podlewaniami. Dlatego też hydroponika często wykorzystywana jest w biurach. Brak tradycyjnego podłoża oznacza również brak chorób i szkodników glebowych oraz znacznie mniejszą ilość roztoczy i alergenów. Ten sposób uprawy zwiększa również wilgotność powietrza w otoczeniu. Największą wadą hydroponiki jest jej cena. Musimy zaopatrzyć się w specjalne doniczki –zewnętrzne nie przepuszczające światła oraz wewnętrzne, siateczkowe. Potrzebne nam będzie również specjalistyczne podłoże. Możemy również wykorzystać keramzyt lub perlit. Niezbędne są również specjalne pożywki dla roślin.

W hydroponicznej uprawie roślin z powodzeniem możemy wykorzystać doniczki z systemem nawadniającym firmy Lechuza jak również specjalistyczne podłoże dedykowane do tych doniczek.

Hydroponiczna uprawa roślin

Jak uprawiać roślinę w hydroponice?

Roślinę przeznaczoną do uprawy hydroponicznej umieszczamy w wewnętrznej, siateczkowej doniczce i korzenie zasypujemy przeznaczonym do tego podłożem. Montujemy wskaźnik poziomu wody, wkładamy do zewnętrznej osłonki i gotowe! Ilość wody w doniczce odczytujemy ze wskaźnika, stąd z łatwością będziemy wiedzieć kiedy należy jej dolać. Pożywkę lub nawóz dodajemy zgodnie z informacją od producenta.

Do tego typu uprawy powinniśmy kupić rośliny już przygotowane do uprawy hydroponicznej, będą one znajdować się w odpowiednich doniczkach. Możemy również spróbować sami przystosować roślinę do hydroponiki.

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu-zacznijmy od początku

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium