kwiatydonice.pl
Kentia – soczyście zielona palma 0
Palma Kentia

Dzisiaj przyszedł czas na moją ulubioną roślinę, a mianowicie na palmę Kentię.

Kentia, Kencja czy Howea to palma, która jest idealną rośliną domową. Niezbyt wymagająca, dość odporna i przy tym wyjątkowo piękna i dekoracyjna. Osiąga pokaźne rozmiary, nawet do 3 metrów wysokości. Sprawdzi się zatem doskonale w wysokich pomieszczeniach, a także w biurach i hotelach. Każdemu wnętrzu doda jednocześnie elegancji i egzotyki.

 

 

Jest rośliną oczyszczającą powietrze.

W warunkach naturalnych spotkać możemy ją na jednej z wysp Lord Howe (stąd też jej nazwa Howea), która znajduje się na południowym Pacyfiku. Charakteryzuje się dużymi, pierzastymi, ciemnozielonymi liśćmi.

Jak pielęgnować Kentię? Już mówimy!

 

Stanowisko

Palma ta nie wymaga zbyt dużego nasłonecznienie, najlepiej czuje się w miejscach lekko zacienionych, półcienistych. Ltrocheubi ciepło. Zimą zaś miejsce powinno być trochę jaśniejsze i chłodniejsze. Palma lubi wilgoć dlatego najlepiej nie stawiać jej przy źródłach ciepła, a także regularnie zraszać. Gdy powietrze będzie zbyt suche liście palmy, a w zasadzie ich końcówki mogą delikatnie brązowieć.

Podlewanie

Letnią porą palmę należy podlewać dość często i obficie nawet 3-4 razy w tygodniu. Zimą zaś podlewanie nieco ograniczamy.
 
Jeżeli chodzi o nawóz najlepiej sprawdzi się specjalistyczny nawóz do palm. Jednak z powodzeniem można zastosować również uniwersalny nawóz do roślin zielonych lub do roślin domowych. Najlepiej nawozić raz na 2 tygodnie, zimą okres między kolejnym nawożeniem możemy trochę wydłużyć.

 

Przesadzanie

Jak większość roślin młode egzemplarze powinniśmy przesadzać co roku, starsze zdecydowanie rzadziej. Jako podłoże doskonale sprawdzi się gotowa mieszanka dedykowana właśnie palmą. Na dno obowiązkowo drenaż, najłatwiej jest zastosować keramzyt, który pomoże uchronić roślinę przed ewentualnym przelaniem.
Warto zastosować doniczki dedykowane palmą, tzn. doniczki dość wysokie o charakterystycznym cylindrycznym kształcie (węższe u podstawy). Korzeń palmy rośnie głęboko w dół, tego typu doniczka pomoże zapewnić idealne warunki do prawidłowego wzrostu rośliny.

 

Naszą ofertę na tą roślinkę sprawdzisz tutaj :)

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium