kwiatydonice.pl
Kwiatowy Must Have 0
Kwiatowy Must Have

Kwiatowy Must Have

Dopiero zaczynacie swoją przygodę z kwiatami doniczkowymi lub chcecie poszerzyć swoją kolekcję i nie wiecie od czego zacząć? Wyselekcjonowałam najpopularniejsze rośliny domowe, które każdy miłośnik kwiatów powinien mieć. Są to przepiękne okazy, których nie brakuje w najlepszych projektach wnętrzarskich ostatnich sezonów. Tak wyjątkowa roślina dobrana z odpowiednią, unikatową donicą udekoruje każde, nawet najbardziej wymagające wnętrze.

 

Monstera

TOP 10

Monstera to zdecydowana Królowa wnętrz ostatnich czasów. Jej liście zagościły na printach wielu akcesoriów wnętrzarskich. Ale nie może jej zabraknąć jako żywej rośliny. Tylko wtedy staje się elegancką i szlachetną dekoracją dla naszego oka. Jest to jedna z największych roślin uprawianych w doniczkach.

Zainteresuje Cię: Bluszcz doniczkowy

 

 

Palma Areka

TOP 10

Palma Areka to roślina która pochłania substancje toksyczne, takie jak benzen, tlenek węgla, ksylenu i formaldehydu i idealnie nawilża powietrze. Jest wyjątkowa dzięki bardzo eleganckim liściom, dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza.

 

 

Palma Kentia

TOP 10

Palma Kentia uznana jest za jedną z najbardziej oczyszczających powietrze roślin. Z otoczenia wyłapuje zanieczyszczenia i produkuje nieprzeciętną ilość tlenu. Liście kencji są pierzaste i ciemnozielone, , łodygi w u młodych roślin są zielone, później zmieniają barwę na szarą.

 

 

 

Palma Chamedora

TOP 10

Palma Chamedora posiada przepiękne, pierzaste, wyniosłe liście. Jako roślina doniczkowa we wnętrzach może zakwitnąć o różnych porach roku, wypuszczając długi, rozgałęziony pęd z żółtymi kulistymi, drobnymi kwiatami, które mogą się przekształcać w kuliste pomarańczowe owoce.

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu - zacznijmy od początku

 

 

Sansewieria

TOP 10

Sansewieria znana jest ze swoich małych wymagań uprawowych. Charakteryzuje się dużą odpornością na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Jest rośliną bardzo dekoracyjną, dobrze wygląda nawet tam, gdzie inne gatunki nie chcą rosnąć: w biurach, halach fabrycznych, czy zacienionych korytarzach.

 

 

Zamiokulkas

TOP 10

Zamiokulkas to doskonała roślina doniczkowa do pomieszczeń, w których brakuje słońca. Nie trzeba go też często podlewać i jest mało wymagający. Liście są jego główną ozdobą, gdyż w warunkach domowych zakwita bardzo rzadko. W nowoczesnych wnętrzach zamiokulkas świetnie prezentuje się z dala od innych roślin. Musi mieć wokół siebie trochę przestrzeni, żeby można było docenić cały urok.  i

 

 

 

Aloes

TOP 10

Aloes to sukulent o grubych, kolczastych liściach, w których magazynuje wodę. Sok otrzymywany z jego liści łagodzi podrażnienia i skutki oparzeń, nawilża skórę. Podobne właściwości ma sok uprawianego bardzo często w mieszkaniach aloesu drzewiastego (arborescens). Ponadto aloes posiada właściwości przeciwzapalne, regenerujące, wirusobójcze, bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne.

Zainteresuje Cię: Anginka (Geranium) - roślina naszych babć...

 

 

Fikus Lyrata

TOP 10

Fikus Lyrata w domowej uprawie doniczkowej osiąga 3-10 m wysokości, rośnie głównie w górę i słabo się rozgałęzia. W roku 2012 media ogłosiły fikusa lirolistnego hitem roku.

 

 

Rhipsalis

TOP 10

Rhipsalis zwany patyczakiem, pochodzi z rodziny kaktusowatych . Pędy patyczaka zwisają w dużych kiściach, osiągając nawet do 9 m długości. W mieszkaniach zakwita rzadko. Jeszcze rzadziej zawiązuje drobne, niemal okrągłe owoce. Roślina nie jest wymagająca w uprawie. Obecnie cieszy się niezwykłą popularnością w domach jak i biurach czy hotelach.

 

 

 

Fikus Elastica Robusta

TOP 10

Fikus Elastica Robusta od lat zajmuje najważniejsze miejsce wśród najpopularniejszych roślin doniczkowych i jest jednym z najczęściej kupowanych. Cechą charakterystyczną fikusa są skórzaste liście, które wydzielają sok mleczny.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium