kwiatydonice.pl
Kwiaty doniczkowe do łazienki 0
Kwiaty doniczkowe do łazienki

Kwiaty doniczkowe do łazienki

Kwiaty doniczkowe to idealna dekoracja każdego wnętrza. Jeśli pragniecie mieć nowoczesne wnętrze nie może ich zabraknąć nawet w łazience. Wybór kwiatów doniczkowych do łazienki może wydawać się niezbyt łatwy ze względu na warunki jakie panują w tym pomieszczeniu, ale przedstawiam wam kilka propozycji jakie możecie wykorzystać w swoich łazienkach. 

Zainteresuje Cię: Kalatea-roślina z malowanymi wzorami

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kwiatów do łazienki?

Nie we wszystkich łazienkach znajdują się okna, dlatego przy wyborze kwiatów należy zwrócić uwagę na ilość światła jakie pada do łazienki. Światło słoneczne jest niezbędne do prawidłowego wzrostu rośliny.  Dobrym rozwiązaniem jest, aby kwiaty w łazience bez okna raz na jakiś czas przenieść do innego pomieszczenia, aby nacieszyły się słońcem :). 

Jak dbać o kwiaty w łazience

Pielęgnacja kwiatów w łazience niewiele się różni od pielęgnacji kwiatów w innych pomieszczeniach. Na pewno możemy pominąć spryskiwanie liści, ze względu na i tak dużą wilgotność. Nie możemy zapominać o podlewaniu i nawożeniu każdej rośliny. Problemem mogą stać się choroby grzybicze występujące na kwiatach, którym klimat zdecydowanie będzie sprzyjał do rozwoju. 

Zainteresuje Cię: Najlepszy czas na przesadzanie roślin

Kwiaty doniczkowe do łazienki

Kwiaty do łazienki z oknem

Łazienka jest na tyle specyficznym miejscem, że jest to ciepłe pomieszczenie z dużą  wilgotnością. W łazience z oknem możemy postawić kwiaty rodem z tropików. Bardzo dobrze będą się tam czuły między innymi storczyki, skrzydłokwiaty, anturium, draceny, dieffenbahia, epipremnum, czy też palmy.

Kwiaty do łazienki bez okna

Do łazienki bez okna nadadzą się niezastąpione Sansewerie i Zamiokulkasy.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium