kwiatydonice.pl
Kwiaty i styl boho 0
Kwiaty i styl boho

Kwiaty i styl boho

Styl boho jest idealny dla każdego, kto lubi ciepły, domowy i przytulny wystrój wnętrz. Kwiaty w stylu boho? Wnętrza w stylu boho? Czy dodatki w stylu boho? O czym mowa i na czym naprawdę polega styl boho? Czy jest on dla Ciebie i czy pasuje do Twoich wnętrz? I co właściwie mają z tym wspólnego kwiaty? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej. 

Na czym polega styl boho?

Zgodnie z definicją boho jest skrótem od słowa bohema, które oznacza środowisko artystyczne. Styl boho swój początek ma we Francji. Po rewolucji francuskiej artyści z racji biedy nosili luźne, zniszczone ubrania – zdecydowanie niemodne. Ale w okresie romantyzmu styl ten został bardzo doceniony i lubiany.

Kwiaty i styl boho

W stylu boho ważne jest komponowanie niekoniecznie pasujących do siebie wzorów, materiałów, faktur według własnej inwencji. Ważne aby było naturalnie, luźno i swobodnie. Urządzając wnętrze w stylu boho możemy wykazać się kreatywnością i stworzyć wiele osobistych akcentów, tak aby pomieszczenie stało się przytulne.

Zainteresuje Cię: Kwiaty trujące - fakty i mity

Dodatki w stylu boho

Dodatki w stylu boho są najważniejsze! Bez nich ten styl nie istnieje. Nie można pominąć motywów kwiatowych, wikilinowych koszy, kolorowych dywanów, naturalnych materiałów, makram, plecionych kwietników. Należy wykorzystać tekstylia pod każdą postacią – koce, pledy, poduchy, zasłony. Ale w całym wystroju należy pamiętać o porządku – nieład artystyczny nie oznacza bałaganu! 

Kwiaty i styl boho

W całym wystroju w stylu boho nie może zabraknąć kwiatów! Kwiaty doniczkowe tworzą naturalny nastrój. Możemy sobie pozwolić na każdy kwiat – wszystkie odnajdą się w stylu boho! Do kwiatów wykorzystujemy donice i osłonki z rattanu, gliny, betonu, czy wikliny – wszystko zależy od Was i Waszego gustu  Dobierając kwiaty do boho wnętrza kieruj się zasadą IM WIĘCEJ KWIATÓW TYM LEPIEJ!

Kwiaty i styl boho

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium