kwiatydonice.pl
Monstera 0
Monstera

Monstera królowa roślin

Monstera zasłużyła na miano Królowej Roślin Doniczkowych. Wszystko za sprawą jej wyjątkowych i ogromnych liści, które w ostatnim czasie widnieją na wielu modowych printach. Jest to jedna z największych roślin doniczkowych. Jej liście mogą osiągać nawet do 60cm średnicy. Swoim pokrojem sprawia, że należy do roślin eleganckich, a jednocześnie nowoczesnych. Wpasuje się niemal w każde otoczenie.

 

Mostera w donicy na nóżkach

Stanowisko

Monstera lubi stanowisko półcieniste, w pełnym słońcu mogłoby dojść do poparzenia blaszek liściowych. Rośnie dość szybko, dlatego warto zapewnić jej wokół dużo przestrzeni. Jak sama nazwa wskazuje może przyjąć monstrualne wielkości, dlatego warto przed zakupem przewidzieć, gdzie postawimy roślinę. Idealnie czuje się w temperaturze pokojowej, tzn. ok 22 st.C, ważne, aby nie trzymać jej w temperaturach poniżej 15 st.C.

 

Monstera w koszu na rośliny

Podlewanie

Monsterę podlewamy mniej więcej raz na tydzień w okresie wiosenno-letnim, a jesienią i zimą wystarczy raz na dwa tygodnie. Należy jednak pilnować, aby jej nie przesuszyć. Ten gatunek jest bardzo wytrzymały, jednak jak z każdą rośliną – nie przesadzaj z oszczędnością wody. Monstera pochodzi z lasów tropikalnych, dlatego należy zapewnić jej odpowiednią wilgotność powietrza. Spryskujemy ją letnią wodą przynajmniej raz w tygodniu. Nawozimy raz na 2 tygodnie stosując nawóz do roślin zielonych lub uniwersalny.

 

Monstera w wysokiej donicy w salonie

Przesadzanie

Małe roślinki monstery przesadzamy raz na dwa lata. Starsze wystarczy raz na kilka lat. Warto stosować się do zasady, aby wymieniać tylko wierzchnią warstwę ziemi. Wybieramy podłoże lekkie i przepuszczalne, idealna będzie zwykła ziemia do roślin doniczkowych. Na dno doniczki wartwa drenażu np. keramzyt. Zapobiegnie ona przelaniu rośliny.

 

 

Naszą ofertę na tą roślinkę sprawdzisz tutaj :)


 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium