kwiatydonice.pl
Najlepszy czas na przesadzanie roślin 0
Najlepszy czas na przesadzanie roślin

Najlepszy czas na przesadzanie roślin

Przesadzanie roślin to zapewne jeden z najbardziej kłopotliwych zabiegów przy ich pielęgnacji. Jednak musimy pamiętać, że prawidłowo wykonany jest niezbędny dla zdrowego rozwoju naszych zielonych przyjaciół. Najczęstszym pytaniem jakie sobie zadajemy to: Kiedy najlepiej przesadzić rośliny domowe? – otóż już śpieszymy z odpowiedzią.

Marzec -najlepszy czas na przesadzanie roślin

Wiosna to idealny czas na porządki – również te w roślinach domowych. Chcąc zapewnić im optymalne warunki do wzrostu i kwitnienia musimy im dostarczyć niezbędnych składników odżywczych przez nawożenie i przesadzenie, używając odpowiedniego podłoża.

Musimy pamiętać, że jeżeli chodzi o kwestię przesadzanie roślin należy rozpatrywać indywidualnie dla danej rośliny. Początkowo musimy się zastanowić, które rośliny z naszej zielonej kolekcji wymagają przesadzenia w tym roku.

Zainteresuje Cię: Przesadzanie roślin – kilka niezbędnych informacji

 

 Zobacz także gotowe zestawy do przesadzania roślin

Najlepszy czas na przesadzanie roślin

Dlaczego marzec?

Marzec to miesiąc, w którym robi się coraz cieplej i dni stają się dłuższe, a tym samym to czas kiedy rośliny rozpoczynają swoją wegetację. Wegetacja roślin to nic innego jak czas ich intensywnego wzrostu i rozwoju. Przesadzając roślinę wraz z jej nowym podłożem dobranym odpowiednio dla danej rośliny dostarczamy jej niezbędne do życia składniki odżywcze, a tym samym dodatkowy bodziec pobudzający do wzrostu.

W ciągu zimnych miesięcy roślina przechodzi w okres spoczynku. Przez ten czas zbiera energię, aby na wiosnę w pełni się rozwinąć. Przesadzanie i nawożenie w okresie jesienno – zimowym mogłoby wprowadzić zamęt w prawidłowy cykl życia rośliny.

Pamiętaj, by przesadzając nie uszkodzić systemu korzeniowego rośliny. A także o tym, żeby zastosować dobrze dobrane podłoże oraz zapewnić roślinie odpowiedni drenaż.

Zainteresuje Cię: Keramzyt – co to jest i jak go wykorzystać?

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium