kwiatydonice.pl
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe grudzień 2021 [TOP 10] 0
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe grudzień 2021 [TOP 10]

Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe grudzień 2021 [TOP 10]

 

W grudniu królują kwiaty i rośliny, które wybieramy do wystroju wnętrz na Święta Bożego Narodzenia. Atmosferę Świąteczną budujemy całokształtem naszego domu. Wyobrażacie sobie ten czas bez bombek, oświetleń czy Gwiazdy Betlejemskiej? To idealny moment, żeby rozejrzeć się za żywymi ozdobami świątecznymi.

Poniżej przedstawiam TOP 10 – najpopularniejsze kwiaty doniczkowe na grudzień 2021.

 

1. Araukaria

TOP 10

Arakukaria to idealny zamiennik choinki. Poza tym, że jest rośliną doniczkową do wnętrz, po udekorowaniu jej ozdobami świątecznymi wygląda zjawiskowo. W okresie letnim spokojnie może przyozdabiać nasz balkon czy taras. W domu wybieramy dla niej jasne stanowisko i podlewamy mniej więcej raz na tydzień.

Zainteresuje Cię: Bluszcz doniczkowy

 

 

2. Poinsecja

TOP 10

Poinsecja, czyli bardziej znana Gwiazda Betlejemska. To z pewnością jeden z symboli Świąt Bożego Narodzenia. Poinsecja potrzebuje dużo ciepła i światła, a nie znosi przeciągów ani mrozu. Najlepiej podlewać umiarkowanie (raz na dwa dni), tak aby podłoże nie było stale wilgotne, ale również żeby nie dopuścić do przesuszenia rośliny.

 

 

3. Anturium

TOP 10

Anturium zarówno cięte jak i doniczkowe od lat zachwyca swoją urodą. W uprawie wymaga nasłonecznienia, czyli najlepiej wybrać stanowisko przy oknie. Ważne aby zapewnić roślinie możliwie wysoką wilgotność powietrza. Podlewamy tak, aby bryła korzeniowa była stale jednakowo wilgotna, uważając oczywiście na nadmierne przelanie lub wysuszenie.

 

 

 

4. Cyprys

TOP 10

Cyprysy Goldcrest Wilma można również wykorzystać jako choinkę. Jest idealnym rozwiązaniem do małych mieszkań lub jako dekoracja na stół w domu lub restauracji. Oprócz nietuzinkowej urody przyciąga naszą uwagę zapachem cytrusów. Podczas pielęgnacji musimy pamiętać o podlewaniu rośliny mniej więcej raz w tygodniu, chyba że stoi w pobliżu grzejnika, wtedy częstotliwość podlewania należy odpowiednio zwiększyć. Zimą nie lubi gorąca, dlatego stanowiska obok grzejnika nie będzie najlepsze. Pamiętajmy również, że Goldest Wilma nie za bardzo lubi przymrozki, dlatego zimą najlepiej będzie mu w domu

Zainteresuje Cię: Poinsecja – kilka wskazówek by dłużej zachwycała swoim wyglądem

 

 

5. Szlumbergera

TOP 10

Szlumbergera, grudnik czy kaktus bożonarodzeniowy to jedna i ta sama roślina. Aby pięknie kwitła w czasie Bożego Narodzenia już w okresie od sierpnia do października należy ustawić ją w miejscu o temperaturze ok. 8-10st.C oraz należy zapewnić jej całkowitą ciemność przynajmniej przez 10h w ciągu doby. Wystarczy ją przykryć lub włożyć do szafy, gdyż nawet światło żarówki spowalnia procesy. Bez zapewnienia jej tych warunków schlumbergera może nam nie zakwitnąć.

 

 

6. Ardisia Crenata

TOP 10

Ardisia pięknie prezentuje się w grudniu, kiedy zamiast kwiatów pojawiają się czerwone kuleczki.W czerwcu ma białe lub różowe kwiaty, zebrane w grona. Po przekwitnięciu zawiązują się dekoracyjne, okrągłe, czerwone owoce wielkości grochu, które z czasem stają się szkarłatne. Są niejadalne! Stawiamy roślinę w jasnym miejscu i podlewamy 2-3 razy w tygodniu.

 

7. Dracena „Lucky Bamboo”

TOP 10

Dracena 'Lucky bamboo’ , czyli Szczęśliwy Bambus, tak naprawdę nie jest bambusem – jest to Dracena Sandera. Kształt tej draceny jest wynikiem specjalnej uprawy. Aby pędy uzyskały charakterystyczny powykręcany kształt, rośliny są wielokrotnie przekręcane, aby pęd zmienił kierunek wzrostu. Lucky Bamboo z reguły uprawia się w wysokich i wąskich naczyniach wypełnionych wodą. Roślinę zanurzamy w wodzie na około 2-4 cm od jej podstawy, którą wymieniamy raz na tydzień. Roślina potrzebuje wiele światła.

Zainteresuje Cię: Cyprysik Goldcrest Wilma – mini choinka

 

 

8. Euphorbia Platycada

TOP 10

Euphorbia Platycada znana jest jako Martwa Roślina. W naturze jest to krzewiasta roślina, w donicy przybiera ekstrawagancką, fantazyjnie rozłożystą formę. Płaskie, pozbawione liści pędy rozkładają się na boki pod różnymi kątami, tworząc dziwaczną, nieregularną strukturę. Przy mocnym świetle wilczomlecz zyskuje różowe, czerwone lub brązowawe barwy.

 

 

9. Aspidistra

TOP 10

Aspidistra, czyli Żelazny Liść to roślina bardzo odporna na niekorzystne warunki środowiska (dlatego mówimy żelazny liść). Doskonale znosi niedobór wody i nawet głęboki cień. Wybierając dla niej stanowisko dobrym będzie miejsce półcieniste lub nawet cieniste. Nie znosi nadmiaru wody w podłożu dlatego podlewamy ją w momencie, gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie niezbyt dużą ilością wody.

 

 

 

10. Strelicja Królewska

TOP 10

Strelicja Królewska, czyli Rajski Ptak to duża ozdobna roślina o kontrastowych kolorach kwiatów: pomarańczowym i niebieskim, przypominających ubarwienie ptaków rajskich. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że roślina będzie cieszyć swym niepowtarzalnym, egzotycznym wyglądem. Należy zapewnić jej jasne stanowisko i podlewać umiarkowanie, aby roślina nie stała w wodzie. Latem możemy wystawić ją na balkon lub taras.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium