kwiatydonice.pl
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe listopad 2021 [TOP 10] 0
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe listopad 2021 [TOP 10]

Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe listopad 2021 [TOP 10]

Przyszedł czas na kolejne zestawienie TOP miesiąca, tym razem listopadowe. Jak co roku o tej porze królują rośliny oczyszczające powietrze.

1. Palma Areka

TOP 10

Palma Areka to najpopularniejszy, roślinny oczyszczacz powietrza. Palma Areka idealnie nadaje się do pochłaniania dużej ilości substancji chemicznych obecnych w domu. Jest ona świetnym wyborem jeśli chcesz nawilżyć powietrze oraz pozbyć się benzenu, tlenku węgla, ksylenu i formaldehydu.

Zainteresuje Cię: Bluszcz doniczkowy

 

 

2. Sansewieria Laurenti

TOP 10

Sansewieria to idealna roślina do sypialni. Wężownica dotlenia w nocy pomieszczenia, robi to jednak o wiele lepiej niż większość roślin. Kiedy śpimy, języki teściowej znakomicie pochłaniają dwutlenek i uwalniają tlen. Sansewieria ponadto pochłania i rozkłada toksyczne związki.

 

 

3. Palma Chamedora

TOP 10

Chamedora to wyjątkowo dekoracyjna roślina i dodatkowo niezbyt wymagająca. Jako roślina poprawiająca jakość powietrza nie tylko nam je oczyści ale również nawilży.

 

 

 

4. Skrzydłokwiat

TOP 10

Skrzydłokwiat lub też bardziej dostojnie Spatyphillum nie dość że ma piękne zielone liście, wyjątkowo dekoracyjny biały kwiat to dodatkowo oczyszcza powietrze z substancji toksycznych. Połączenie idealne.

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu - zacznijmy od początku

 

 

5. Paproć Nefrolepis

TOP 10

Paproć Nefrolepis to jeden z popularniejszych gatunków paproci hodowanych w mieszkaniach. Roślina jest odporna na zaniedbania a dodatkowo oczyszcza powietrze z szkodliwych substancji takich jak ksylen i formaldehyd.

 

 

6. Bluszcz pospolity

TOP 10

Bluszcz to znane pnącza mają zdolność absorbowania substancji szkodliwych znajdujących się m.in. w spalinach samochodowych.

 

 

 

7. Epipremnum złociste

TOP 10

Epipremnum to wyjątkowo dekoracyjne pnącze, które możemy formować na wiele sposobów. Jak się okazuje oprócz swych estetycznych walorów jest doskonałym oczyszczaczem powietrza.

Zainteresuje Cię: Anginka (Geranium) - roślina naszych babć...

 

 

8. Dracena Marginata

TOP 10

Draceny to wyjątkowo eleganckie rośliny domowe. Są wytrzymałe i wybaczą nam nie jeden uprawowy błąd.

 

 

9. Aloes Aloe Vera

TOP 10

Aloes to niebywale pożyteczna roślina. Oprócz swoich właściwości leczniczych posiada też zdolność polepszania jakości naszego powietrza. Same plusy z jego hodowli.

 

 

 

10. Hoya Carnosa

TOP 10

Ostatnia, choć równie skuteczna Hoya usuwa trujące związki chemiczne z powietrza.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium