kwiatydonice.pl
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe wrzesień 2021 [TOP 10] 0
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe wrzesień 2021 [TOP 10]

Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe wrzesień 2021 [TOP 10]

Kolejny miesiąc przynosi nam nowy zestaw kwiatów doniczkowych, które warto zaprosić do swojego domu. Są to kwiaty łatwe w uprawie i każdy z Was na pewno sobie z nimi poradzi. Przy wyborze roślin do domu należy zwracać uwagę na ich wielkość i wymagania, aby móc zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu.

Poniżej TOP 10 – najpopularniejsze kwiaty doniczkowe na wrzesień 2021.

 

1. Epipremnum Złociste (Scindapsus)

TOP 10

Epipremnum Złociste, inaczej Scindapsus to pnącze z sercowatymi, nakrapianymi liśćmi. Nie lubi bezpośredniego słońca, toleruje miejsca cieniste, ale w dobrym oświetleniu przebarwienia liści są bardziej kontrastowe i atrakcyjniejsze. Podlewamy w momencie, gdy ziemia w doniczce już przeschnie. Scindapsus chronimy przed przeciągami.

[product search="epipremnum" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Zainteresuje Cię: Bluszcz doniczkowy

 

 

2. Kroton

TOP 10 roślin pnących

Kroton to kwiatek doniczkowy o niezwykle ozdobnych liściach. Mają wyraźny, zwykle żółtawy rysunek wzdłuż nerwów, z barwnymi plamami między nimi. Należy mu zapewnić dużo światła i podlewać nawet 2-3 razy w tygodniu. Ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna.

[product category_id="268" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"] 

 

3. Palma Areka

TOP 10

Palma Areka to roślina która nie tylko pełni funkcję ozdobną, ale również oczyszcza powietrze z substancji toksycznych. Należy jej zapewnić dużo światła unikając bezpośrednich promieni słonecznych. Arekę należy obficie podlewać i dodatkowo zraszać liście..

 [product category_id="70" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

 

 

4. Aloes Aloe Vera

TOP 10

Aloes Aloe Vera to mało wymagający sukulent, który nie tylko ozdobi Wasze mieszkanie, ale również spełni funkcję leku na wszystko. Sok z jego liści łagodzi podrażnienia i skutki oparzeń, nawilża skórę. Nie należy przelewać aloesu – podlewamy dopiero gdy ziemia przeschnie.

[product category_id="91" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu - zacznijmy od początku

 

 

5. Platycerium Plaskla (Łosie Rogi)

TOP 10

Platycerium Plaskla, o popularnej nazwie Łosie Rogi to roślina należąca do rodziny paprotkowatych. Liście kształtem przypominają łosie rogi, wyrastają ze środka rośliny i rozkładają się na wszystkie strony. Roślina najlepiej czuje się w miejscu jasnym lub półcienistym. Podlewamy ją średnio raz w tygodniu uważając aby woda nie zalegała w podstawce.

 [product category_id="84" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

 

6. Pachira

TOP 10

Pachira to roślina o dużych, dłoniastych liściach. Formuje się w drzewko ze splecionym w warkocz pniem. Aby utrzymać estetyczny wygląd kwiatka należy go regularnie przycinać. Pachira jest odporna na zaniedbania. Lubi podlewanie, ziemia w doniczce powinna być stale lekko wilgotna. Należy pamiętać o zraszaniu liści.

[product category_id="124" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

 

 

7. Fatsia doniczkowa

TOP 10

Fatsia doniczkowa to kwiat, którego ozdobne, dłoniaste liście są zawsze błyszczące. Stawiamy ją w stanowisku jasnym, unikając bezpośrednich promieni słonecznych. W okresie wiosenno-letnim podlewamy intensywnie, zimą podlewamy delikatniej nie dopuszczając do zaschnięcia ziemi.

[product category_id="262" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Zainteresuje Cię: Anginka (Geranium) - roślina naszych babć...

 

 

8. Hoya Carnosa

TOP 10 roślin pnących

Hoja Carnosa zachwyca swoim barwnym ubarwieniem oraz kwiatami o bardzo intensywnym zapachu. Roślina wytwarza długie, wiotkie pędy, które za pomocą korzeni czepnych "chwytają się" rozmaitych podpór.

 [product show="new" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

 

 

9. Szeflera

TOP 10

Szeflera to roślina, która rośnie stosunkowo szybko, dlatego warto ją przycinać, a obcięty pęd może posłużyć jako sadzonka, którą warto spróbować ukorzenić np. w wodzie. Pielęgnacja szeflery nie powinna być problematyczna. Lubi zraszanie i jasne stanowisko. Należy ją podlewać wtedy, gdy wierzchnia warstwa ziemi lekko przeschnie.

[product id="2783, 636, 52223, 2268" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

 

 

 

10. Epipremnum Marble Queen

TOP 10 roślin pnących

Epipremnum Marble Queen to ozdobne pnącze o sercowatych liściach. Ma charakterystyczne dość jasne, pstre ubarwienie. Rośnie bardzo szybko, ma niewielkie wymagania uprawowe, a dodatkowo oczyszcza powietrze.

[product id="2717, 2987, 3178, 6326, 52378" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium