kwiatydonice.pl
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe wrzesień 2021 [TOP 10] 0
Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe wrzesień 2021 [TOP 10]

Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe wrzesień 2021 [TOP 10]

Kolejny miesiąc przynosi nam nowy zestaw kwiatów doniczkowych, które warto zaprosić do swojego domu. Są to kwiaty łatwe w uprawie i każdy z Was na pewno sobie z nimi poradzi. Przy wyborze roślin do domu należy zwracać uwagę na ich wielkość i wymagania, aby móc zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu.

Poniżej TOP 10 – najpopularniejsze kwiaty doniczkowe na wrzesień 2021.

 

1. Epipremnum Złociste (Scindapsus)

TOP 10

Epipremnum Złociste, inaczej Scindapsus to pnącze z sercowatymi, nakrapianymi liśćmi. Nie lubi bezpośredniego słońca, toleruje miejsca cieniste, ale w dobrym oświetleniu przebarwienia liści są bardziej kontrastowe i atrakcyjniejsze. Podlewamy w momencie, gdy ziemia w doniczce już przeschnie. Scindapsus chronimy przed przeciągami.

 

Zainteresuje Cię: Bluszcz doniczkowy

 

 

2. Kroton

TOP 10 roślin pnących

Kroton to kwiatek doniczkowy o niezwykle ozdobnych liściach. Mają wyraźny, zwykle żółtawy rysunek wzdłuż nerwów, z barwnymi plamami między nimi. Należy mu zapewnić dużo światła i podlewać nawet 2-3 razy w tygodniu. Ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna.

 

 

3. Palma Areka

TOP 10

Palma Areka to roślina która nie tylko pełni funkcję ozdobną, ale również oczyszcza powietrze z substancji toksycznych. Należy jej zapewnić dużo światła unikając bezpośrednich promieni słonecznych. Arekę należy obficie podlewać i dodatkowo zraszać liście..

 

 

 

4. Aloes Aloe Vera

TOP 10

Aloes Aloe Vera to mało wymagający sukulent, który nie tylko ozdobi Wasze mieszkanie, ale również spełni funkcję leku na wszystko. Sok z jego liści łagodzi podrażnienia i skutki oparzeń, nawilża skórę. Nie należy przelewać aloesu – podlewamy dopiero gdy ziemia przeschnie.

 

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu - zacznijmy od początku

 

 

5. Platycerium Plaskla (Łosie Rogi)

TOP 10

Platycerium Plaskla, o popularnej nazwie Łosie Rogi to roślina należąca do rodziny paprotkowatych. Liście kształtem przypominają łosie rogi, wyrastają ze środka rośliny i rozkładają się na wszystkie strony. Roślina najlepiej czuje się w miejscu jasnym lub półcienistym. Podlewamy ją średnio raz w tygodniu uważając aby woda nie zalegała w podstawce.

 

 

6. Pachira

TOP 10

Pachira to roślina o dużych, dłoniastych liściach. Formuje się w drzewko ze splecionym w warkocz pniem. Aby utrzymać estetyczny wygląd kwiatka należy go regularnie przycinać. Pachira jest odporna na zaniedbania. Lubi podlewanie, ziemia w doniczce powinna być stale lekko wilgotna. Należy pamiętać o zraszaniu liści.

 

 

 

7. Fatsia doniczkowa

TOP 10

Fatsia doniczkowa to kwiat, którego ozdobne, dłoniaste liście są zawsze błyszczące. Stawiamy ją w stanowisku jasnym, unikając bezpośrednich promieni słonecznych. W okresie wiosenno-letnim podlewamy intensywnie, zimą podlewamy delikatniej nie dopuszczając do zaschnięcia ziemi.

 

Zainteresuje Cię: Anginka (Geranium) - roślina naszych babć...

 

 

8. Hoya Carnosa

TOP 10 roślin pnących

Hoja Carnosa zachwyca swoim barwnym ubarwieniem oraz kwiatami o bardzo intensywnym zapachu. Roślina wytwarza długie, wiotkie pędy, które za pomocą korzeni czepnych "chwytają się" rozmaitych podpór.

 

 

 

9. Szeflera

TOP 10

Szeflera to roślina, która rośnie stosunkowo szybko, dlatego warto ją przycinać, a obcięty pęd może posłużyć jako sadzonka, którą warto spróbować ukorzenić np. w wodzie. Pielęgnacja szeflery nie powinna być problematyczna. Lubi zraszanie i jasne stanowisko. Należy ją podlewać wtedy, gdy wierzchnia warstwa ziemi lekko przeschnie.

 

 

 

 

10. Epipremnum Marble Queen

TOP 10 roślin pnących

Epipremnum Marble Queen to ozdobne pnącze o sercowatych liściach. Ma charakterystyczne dość jasne, pstre ubarwienie. Rośnie bardzo szybko, ma niewielkie wymagania uprawowe, a dodatkowo oczyszcza powietrze.

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium