kwiatydonice.pl
Nawilżacz powietrza – zimowy pomocnik 0
Nawilżacz powietrza – zimowy pomocnik

Nawilżacz powietrza – zimowy pomocnik

Zima to ciężki okres dla przetrwania dla naszych roślin. Gdy włączamy ogrzewanie wilgotność powietrza w większości domów spada poniżej 30%, co dla niektórych naszych zielonych przyjaciół może okazać się zabójcze! Niektóre rośliny potrzebują nawet 60% wilgotności.

Zbyt niska wilgotność powietrza sprzyja rozwojowi chorób i szkodników na naszych roślinach.

Zainteresuje Cię: Zdrowe i błyszczące liście roślin

 

Nawilżacz powietrza

Jakie są objawy zbyt suchego powietrza? – Już mówimy!

O zbyt niskiej wilgotności powietrza świadczyć mogą brązowiejące i przysychające końcówki liści, zwijanie się liści, a także pojawienie się nieproszonych przyjaciół – przędziorków.

Zbyt niska wilgotność powietrza odbija się również na nas samych. Nasza skóra i usta są wysuszone, może pojawić się drapanie w gardle, męczący kaszel, alergie. To tylko kilka objawów, które z czasem mogą doprowadzić do poważniejszych uszczerbków na naszym zdrowiu i samopoczuciu.

Już wiemy, że zadbanie o odpowiednie nawilżenie w naszych domach jest niezwykle ważne i tutaj z pomocą przychodzi nam nawilżacz powietrza. Urządzenie to wytwarza przyjemną mgiełkę, która skutecznie nawilża powietrze. Mgiełka ta to nic innego jak woda, urządzenie rozbija ją na mikrocząsteczki, dzięki czemu jest niezwykle drobna i tworzy bardzo przyjemny klimat w pomieszczeniu. Wystarczy tylko zadbać o to by w pojemniku nawilżacza nie zabrakło wody, a on zadba o zdrowie nasze i naszych roślin.

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium