kwiatydonice.pl
Opieka wyjazdowa – kilka wskazówek 0
Opieka wyjazdowa – kilka wskazówek

Opieka wyjazdowa – kilka wskazówek

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nim powraca coroczny dylemat wśród miłośników roślin – W jaki sposób zadbać o rośliny podczas naszej nieobecności. Nieważne, czy w domu masz dżunglę, czy jedną roślinę, podczas dłuższej nieobecności musimy zapewnić jej dostęp do wody. Niestety nie każdy ma możliwość zostawienia roślin pod opieką kogoś bliskiego. Dlatego też przedstawiamy kilka sposobów jak możemy poradzić sobie z podlewaniem podczas naszej kilkudniowej nieobecności.

Metoda butelkowa

Wystarczy napełnić duża butelkę (lub inne pojemne naczynie) wodą, a następnie, a w pobliżu ustawić rośliny, o które chcemy się zatroszczyć. Następnie potrzebujemy bawełnianego sznurka. Jeden koniec wsadzamy do doniczki z rośliną, na głębokość ok. 2 cm, a drugi do naczynia z wodą. Sznurek automatycznie będzie pobierać wodę z butelki, tym samym delikatnie nawadniając roślinę.

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

Opieka wyjazdowa – kilka wskazówek

Kula nawadniająca

W sprzedaży możemy znaleźć specjalne dozowniki ułatwiające podlewanie. Najczęściej możemy je spotkać w kształcie kuli, ale dostępne są również w innych kształtach. Mają one formę kuli z połączonym lejkiem. Wystarczy dozownik napełnić wodą i wetknąć go do doniczki. Kiedy roślina będzie wymagała wody, dozownik sam nawodni podłoże.

Zainteresuje Cię: Domowe sposoby pielęgnacji kwiatów

Opieka wyjazdowa – kilka wskazówek

Metoda na zlewie

Metoda ta sprawdzi się w szczególności, kiedy będziemy mieli tylko kilka roślin, które będą wymagały podlania podczas nieobecności. Napełniamy komorę zlewy wodą i wkładamy do niej koniec dość długiej tkaniny. Drugi koniec tkaniny kładziemy w drugiej komorze lub na ociekaczu, a na nim układamy rośliny. Wówczas tkanina będzie stale pobierać wodę, a stojące na niej rośliny poprzez dziurki w donicach będą pobierały z niej wilgoć.

Zainteresuje Cię: Wodna pierwsza pomoc

Opieka wyjazdowa – kilka wskazówek

Butelka

Podobną metodę do kul nawadniających możemy zastosować używając zwykłych plastikowych butelek po wodzie czy napojach. Napełniamy butelkę wodą, a następnie możemy odkręconą butelkę włożyć do doniczki z kwiatkiem. Ewentualnie możemy zrobić dziurkę w zakrętce. Wówczas woda z butelki stopniowo będzie spływała, tym samym nawadniając naszą roślinę.

 

Możesz też postawić na donicę, która zadba o roślinę za Ciebie

Donice nawadniające posiadają wbudowany system, który potrafi sam nawadniać rośliny. Dzięki wbudowanemu zbiornikowi na wodę, donica utrzyma rośliny w najlepszej kondycji nawet przez kilka tygodni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak to działa, przejdź do strony poświęconej tym donicom.

Poniżej najciekawsze donice z takim systemem:

 [product category_id="259" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium