kwiatydonice.pl
Poinsecja – kilka wskazówek by dłużej zachwycała swoim wyglądem 0
Poinsecja – kilka wskazówek by dłużej zachwycała swoim wyglądem

Poinsecja – kilka wskazówek by dłużej zachwycała swoim wyglądem

Poinsecja, czyli gwiazda betlejemska to roślina która bardzo często zdobi nasze świąteczne stoły. Kupujemy ją do swoich domów, jak również obdarowujemy nią naszych bliskich. Jednak zdarza się, że po kilku dniach jej liście przysychają i oblatują. Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską? Poniżej kilka wskazówek.

Zainteresuje Cię: Roślinne inspiracje prezentowe

Poinsecja – kilka wskazówek by dłużej zachwycała swoim wyglądem

Wbrew pozorom kwiaty te nie są zbyt wymagające. Wystarczy zapewnić jej odpowiednie warunki. Poisecja jest rośliną wieloletnią, więc jeżeli odpowiednio o nią zadbamy może cieszyć nasze oko przez długi czas.

Warto zadbać już o nią zaraz po zakupie. Transportując roślinę do domu musimy ochronić ją przed zimnem i wiatrem. Najlepiej owinąć roślinę folią lub papierem i w miarę możliwości szybko zawieść do domu.

Gwiazdy betlejemskie preferują miejsca jasne i ciepłe. Ciepłe, jednak z dala od źródeł ogrzewania, które mogą spowodować przegrzanie czego skutkiem będzie opadanie liści – liście te będą opadać bez wcześniejszego żółknięcia.

Poinsecja nie lubi przelania! Podłoże jej powinno być delikatnie wilgotne, jednak najmniejsze przelanie rośliny skutkować może jej szybką śmiercią. Najlepiej podlać niewielką ilością odstanej wody raz na 2-3 dni. Nadmiar wody z podstawki należy wylać. Jeżeli liście gwiazdy najpierw żółkną, a następnie opadają najprawdopodobniej roślina została przelana.

Jeżeli roślina zrzuci liście niestety na pomoc już może być za późno. W miejscu starych liści już nic nowego nie wyrośnie.

Poinsecja – kilka wskazówek by dłużej zachwycała swoim wyglądem

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium