kwiatydonice.pl
Rośliny odstraszające komary 0
Rośliny odstraszające komary

Rośliny odstraszające komary

Dźwięk komara to jeden z najgorszych dźwięków jaki możemy usłyszeć w letnie dni. Każdy wieczór spędzony w ich towarzystwie nie do końca należy do przyjemnych. Jak sobie radzić z komarami? Czy oprócz chemii mamy sposoby na ich pozbycie się? Okazuje się, że tak :). Istnieją rośliny, które skutecznie odstraszą komary z naszego ogródka czy tarasu? Jak to możliwe? A no wszystko za sprawą zapachów jakie wydzielają – komary od nich uciekają. Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów kwiatów, które odstraszają komary!

 

Lawenda wąskolistna

Rośliny odstraszające komary

Lawenda nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale dzięki intensywnemu zapachowi odstrasza  meszki i komary. Niestety przyciąga inne owady, takie jak trzmiele i pszczoły. Kwitnie od czerwca aż do października! Posadzona w gruncie posłuży nam przez wiele lat. Uwielbia dużo słońca, a podlewamy na tyle umiarkowanie, aby ziemia zbytnio nie przeschła. Dodatkowo trzeba na bieżąco wycinać przekwitnięte kwiaty.

Zainteresuje Cię: Domowe sposoby pielęgnacji kwiatów

 

Komarzyca 

Rośliny odstraszające komary

Plektrantus koleusowaty nie bez powodu został nazwany komarzycą. Wszystko dzięki zawartym w łodyżkach i liściach olejkom eterycznym które niezwykle skutecznie odstraszają komary. Jest to roślina jednoroczna, którą możemy posadzić w gruncie lub ustawić w donicach na tarasie. Nie jest to roślina wymagająca. Najlepiej czuje się w rozproszonym świetle i lubi wilgoć, dlatego należy podlewać tak, aby gleba była stale wilgotna.

 

Geranium

Rośliny odstraszające komary

Geranium nazywane również bodziszkiem cuchnącym to kolejna roślina skutecznie odstraszająca komary. Jest to kwitnąca bylina o intensywnie pachnących liściach, które odstraszają komary. Geranium jest rośliną mało wymagającą. Rośnie zarówno w miejscach nasłonecznionych jak i zacienionych, a co więcej dobrze znosi suszę. 

Zainteresuje Cię: Anginka (Geranium) - roślina naszych babć...

 

Mięta i bazylia

Rośliny odstraszające komary

Mięta i bazylia to bardzo popularne rośliny przyprawowe, a mało kto wie, że w ich otoczeniu nie znajdziemy komarów. Wszystko za sprawą intensywnych aromatów liści, których komary nie znoszą. Obydwa zioła możemy posadzić w doniczkach lub w gruncie – ważne by były w pobliżu miejsca w którym siedzicie. W końcu dobrze jest mieć pod ręką krzaczek mięty do zrobienia pysznych drinków na upalne dni.

Jeszcze całe lato przed nami, więc warto zaopatrzyć się w rośliny odstraszające komary i spędzać miłe wieczory bez ich towarzystwa.

A jak Wy walczycie z komarami ?

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium