kwiatydonice.pl
Róża pustyni – Adenium 0
Róża pustyni – Adenium

Róża pustyni – Adenium

To urocze, kwitnące drzewko, które wbrew pozorów jest sukulentem. Adenium, które możemy znać jako różę pustyni, czy jako mini baobab. Roślina zdecydowanie wyróżnia się swoją urodą. Grubszy pień nazywany kaudeksem, gdzie magazynowana jest woda, od którego roślina wypuszcza cieńsze, o zróżnicowanej formie pędy zdobione grubszymi, ciemnozielonymi liśćmi.

Jak pielęgnować Adenium? – Już spieszymy z odpowiedzią!

 

Roślina pochodzi z pustynnych i półpustynnych terenów Afryki. Jest bardzo rzadkim sukulentem cenionym przez kolekcjonerów roślin. W warunkach domowych rośnie bardzo wolno i osiąga maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Jednak z biegiem lat sam pień staje się coraz grubszy a kwitnienie bardziej okazałe. Najczęściej możemy ją spotkać uformowaną w małe drzewko bonsai.

Zainteresuje Cię: Przesadzanie roślin – kilka niezbędnych informacji

Róża pustyni – Adenium

Stanowisko

Róża pustyni do prawidłowego wzrostu potrzebuje przede wszystkim jasnego i ciepłego miejsca, jednak musimy ja nieco chronić przed słońcem w letnich godzinach południowych. Latem możemy ją również wynosić na zewnątrz, pamiętając o ochronie przed opadami. W okresie zimowym roślina potrzebuje nieco chłodniejszego pomieszczenia. Jesieniom roślina zacznie przygotowywać się do okresu spoczynku. Zrzucanie liści jest w tym przypadku jak najbardziej normalne. Początkiem wiosny roślina ponownie pobudzi się do życia, by przez całe lato cieszyć nasze oczy wyjątkowo pięknymi kwiatami.
 
Róża pustyni – Adenium

Podlewanie

Musimy pamiętać, że pomimo swojego nietuzinkowego wyglądu adenium jest sukulentem i ma zdolność gromadzenia wody. Dlatego też podlewamy regularnie, jednak dość oszczędnie, tylko wtedy kiedy widzimy, że podłoże znacznie przeschło. Roślina nie toleruje przelania. W okresie spoczynku podlewanie ograniczamy.
Żeby zapewnić jej prawidłowy wzrost i kwitnienie musimy pamiętać o regularnym nawożeniu w okresie wzrostu tj. od marca do września.
 
Róża pustyni – Adenium

Przesadzanie

Roślina nie potrzebuje częstego przesadzania. Czynność tą wykonujemy wówczas, gdy gołym okiem widzimy, że doniczka może być za mała. Wówczas musimy roślinie zepewnić odpowiednie podłoże. Tutaj najlepiej sprawdzi się specjalistyczna ziemia do kaktusów i sukulentów. Nie możemy również zapomnieć o odpowiednim drenażu oraz o doniczce z odpływem co pomoże nam uniknąć przelania rośliny.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium