Skrzydłokwiat – dlaczego warto go mieć 0
Skrzydłokwiat – dlaczego warto go mieć

Skrzydłokwiat – dlaczego warto go mieć

Skrzydłokwiaty to dość popularne rośliny domowe. Do każdego wnętrza wniosą wiele dobrego, nie mamy na myśli tylko walorów dekoracyjnych. Już wyjaśniamy co takiego wyjątkowego jest w tych roślinach.

Pochłaniacz toksyn

Spatyphillum znane jest ze swoich oczyszczających właściwości, według NASA pochłania niebezpieczne związki chemiczne występujące w naszych mieszkaniach takie jak: formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten (składnik rozpuszczalników) i tlenek węgla. Substancje te wydzielane są nawet przez niektóre wykładziny czy meble. Skrzydłokwiat to żywy filtr powietrza, który zapewnia nam zdrowy i spokojny sen.

Zainteresuje Cię: Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat na pólce

Pochłania promieniowanie

Kto z nas nie ma w domu telewizora, komputera czy innej elektroniki? Śmiem twierdzić, że nie ma zbyt wielu takich osób :). Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że te nowinki technologiczne, a właściwie ich szkodliwe promieniowanie odbija się na naszym zdrowiu. Spatyphillum pochłania to promieniowanie, zatem warto choć najmniejszą roślinkę ustawić w pobliżu tego rodzaju urządzeń.

Pochłania zarodniki pleśni

Roślina jest niezwykle pomocna dla alergików. Skrzydłokwiat pochłania zarodki pleśni, które powstają na wskutek wilgoci występującej w pomieszczeniach. Dlatego warto ustawić ją w pomieszczeniu gdzie osoby z alergią spędzają najwięcej czasu.

Nawilża powietrze

Nie od dziś wiemy, że pomieszczenia, w których są rośliny mają większą wilgotność powietrza. Zatem i Skrzydłokwiat zgromadzoną wilgoć oddaje otoczeniu, tym samym nawilżając powietrze. Należy pamiętać o tym, że dzieje się tak tylko i wyłącznie wtedy, gdy liście rośliny nie są pokryte grubą warstwą kurzu. Dlatego tak istotne jest ich regularne oczyszczanie.

Zainteresuje Cię: Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęście

Duży skrzydłokwiat w kuchni

Poprawia nastrój

Filozofia feng shui mówi nam o tym, że duże, kwitnące rośliny źródłem pozytywnej energii. Skrzydłokwiat kwitnie dość długo. Dodatkowo zielony kolor liści pomaga się zrelaksować, wyciszyć, odpocząć i daje ukojenie na zmęczone oczy.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium