kwiatydonice.pl
Szeflera 0
Szeflera

 

Szeflera lub Schefflera to roślina, która w swoim naturalnym środowisku w Australii osiąga rozmiary nawet 40 metrowego drzewa. Jako roślina domowa jest bardzo efektowna i ozdobna, jednak swym wyglądem przypomina raczej rozgałęziony krzew. Ma duże, długoogonkowe liście, tworzące jakby “parasol”, w zależności od wieku złożone z kilku lub nawet kilkunastu listków.
 
 

Stanowisko

Roślina wymaga dość dużej ilości światła, ale należy ją chronić przed ostrymi promieniami słonecznymi. Nie lubi częstej zmiany stanowiska.
 

Podlewanie

Wiosną i latem, gdy roślina tworzy nowe pędy podlewamy obficie. Zimą umiarkowanie – przeważnie raz w tygodniu. Jak większość roślin, szeflera nie lubi przelania, co może skutkować brązowieniem i zrucaniem liści. Dobrze reagują na zraszanie – szczególnie w wyższych temperaturach.

Nawozimy w sezonie wiosenno-zimowym raz na 2-3 tygodnie nawozem do roślin zielonych lub doniczkowych.

 

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, starsze raz na kilka lat. Starszym okazom wiosną możemy wymienić wierzchnią warstwę podłoża. Najlepiej sprawdzi się ziemia uniwersalna, na dno doniczki należy wysypać warstwę keramzytu, który zapewni odpowiedni drenaż.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium