kwiatydonice.pl
TOP 10 roślin pnących 0
TOP 10 roślin pnących

Top 10 roślin pnących

U nas we wrześniu zdecydowanie rządzą rośliny pnące. Zatem przygotowaliśmy dla Was zestawienie TOP 10 roślin pnących.

1. Bluszcz

TOP 10 roślin pnących

Bluszcz pospolity to zdecydowanie roślina znana i lubiana. Liście jej kształtem przypominają serduszka. Występują w różnych kolorach w zależności od odmiany. Są ciemnozielone lub jaśniejsze z białymi wybarwieniami - każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo są niewymagające i dobrze będą rosły nawet w miejscach lekko zacienionych.

 

Zainteresuje Cię: Bluszcz doniczkowy

 

 

2. Filodendron Scandens

TOP 10 roślin pnących

Filodendron scandens to jedna z najpopularniejszych odmian filodendronów. Możemy je kupić w formie zwisających pnączy lub już uformowanej rośliny na paliku bambusowym. Filodendron pnący rośnie dość szybko i pozwala nam na tworzenie mnóstwa aranżacji, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

 

 

Epipremnium złociste

TOP 10 roślin pnących

Epipremnium złociste to roślina doniczkowa o dekoracyjnych zielonych liściach z jaśniejszymi zółto-białymi przebarwieniami. Zasada jest prosta im roślina ma więcej światła tym może być bardziej wybarwiona. Jeżeli stoi w ciemnym miejscu liście mogą być praktycznie całe zielone. Jednak nie narażajmy jej na bezpośrednie, silne promienie słoneczne. Może skutkować to jej poparzeniem.

 

 

 

 

4. Hoja Australijska

TOP 10 roślin pnących

Hoja australijska to dość łatwe w uprawie pnącze o charakterystycznych sztywnych, woskowanych liściach. Pnącza jej mogą osiągnąć długość nawet kilku metrów. Dodatkowym atutem rośliny są jej kwiaty. Hoja kwitnie w okresie letnim, wytwarzając różowe lub białe kwiatuszki o bardzo intensywnym zapachu.

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu - zacznijmy od początku

 

 

5. Cissus różnobarwny

TOP 10 roślin pnących

Cissus różnobarwny - koło tej rośliny nie można przejść obojętnie. Ma charakterystyczne liście, zielone ze srebrnymi paskami oraz nerwami zaznaczonymi na różowo lub fioletowo. Dodatkowo spody liści są w kolorze czerwonym.

 

 

 

6. Scindapsus Silvery Ann

TOP 10 roślin pnących

Scindapsus Silvery Ann to pnącze o nakrapianych srebrzystych liściach. Roślina jest bardzo dekoracyjna i niezbyt wymagająca. Uznawana jest również za roślinę oczyszczającą powietrze.

 

 

 

7. Jaśmin wielokwiatowy

TOP 10 roślin pnących

Jaśmin wielokwiatowy to pnącze o specyficznym słodkim zapachu. Kwitnie od stycznia do kwietnia, jednak nasze wnętrza może zdobić przez cały rok.

Zainteresuje Cię: Anginka (Geranium) - roślina naszych babć...

 

 

8. Hoya Carnosa

TOP 10 roślin pnących

Hoja Carnosa zachwyca swoim barwnym ubarwieniem oraz kwiatami o bardzo intensywnym zapachu. Roślina wytwarza długie, wiotkie pędy, które za pomocą korzeni czepnych "chwytają się" rozmaitych podpór.

 

 

 

9. Filodendron Scandens Brasil

TOP 10 roślin pnących

Filodendron Scandens Brasil to kolejny filodendron pnący. Od swojego poprzednika wyróżnia się jaskrawym żółto-zielonym zdobieniem na liściach. Jest równie mało wymagający i równie dekoracyjny :)

 

 

 

10. Epipremnum Marble Queen

TOP 10 roślin pnących

Epipremnum Marble Queen to ozdobne pnącze o sercowatych liściach. Ma charakterystyczne dość jasne, pstre ubarwienie. Rośnie bardzo szybko, ma niewielkie wymagania uprawowe, a dodatkowo oczyszcza powietrze.

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium