kwiatydonice.pl
Wiosna w domu, czyli kwitnące rośliny cebulowe 0
Wiosna w domu, czyli kwitnące rośliny cebulowe

Wiosna w domu, czyli kwitnące rośliny cebulowe

Wiosnę już nieśmiało widać za oknem, pierwsze cieplejsze promienie słońca, śpiew ptaków i pierwsze kwitnące kwiaty! Sklepowe półki uginają się pod różnego rodzaju kwitnącymi roślinami cebulowymi takimi jak hiacynty, żonkile czy krokusy. Kwiaty te są doskonałym pomysłem na stworzenie domowych, wiosennych aranżacji. Podpowiemy jak je pielęgnować, by dłużej cieszyły nasze oko.

Tego typu rośliny cebulowe to wieloletnie rośliny ogrodowe. Które w ogrodach kwitną wczesną wiosną. Dzięki posadzeniu właśnie hiacyntów, tulipanów, czy narcyzów nasz ogród zaczyna rozkwitać już nawet pod koniec kwietnia.

Zainteresuje Cię: Przesadzanie roślin – kilka niezbędnych informacji

Wiosna w domu, czyli kwitnące rośliny cebulowe

Rośliny cebulowe wyglądają bardzo dekoracyjnie w szklanych, przezroczystych wazonach. wystarczy dołożyć do środka odrobinę mchu i aranżacja gotowa. W okresie wielkanocnym żonkile będą idealne do świątecznych dekoracji! Hiacynty wniosą nam do domu nie tylko wiosenny kolor ale również przepiękny zapach.

Jeżeli chodzi o warunki domowe, to jak długo będą kwitnąć i upiększać nasze wnętrze zależy w zasadzie od temperatury. Im niższa temperatura w pomieszczeniu, tym dłużej będzie trwał proces rozkwitania rośliny. Dlatego też warto kupować okazy jeszcze nie rozwinięte, ponieważ jeżeli będzie ciepło to roślinka z godziny na godzinę będzie nam się rozwijać.

Zainteresuje Cię: Kwiaty i styl boho

Wiosna w domu, czyli kwitnące rośliny cebulowe

Podlewanie roślin cebulowych musi być regularne, ale niezbyt obfite. Jeżeli roślina będzie miała zbyt mokre podłoże cebulki zaczną gnić, jeżeli zaś przysuszmy cebulkę roślina zwiędnie. Dlatego ważne jest codzienne ale oszczędne podlewanie. Tego typu roślin nie zraszamy, a wodę wlewamy bezpośrednio na ziemię, nie lejąc wody po liściach.

Po przekwitnięciu cebulki możemy wysadzić do ogrodu. Jednak należy pamiętać, że jeżeli stały w domu są przyzwyczajone do wyższych temperatur. Dlatego warto je lekko zahartować i wynieść na początek na balkon, dopiero po kilku dniach wsadzić do gruntu. Warto zasadzić je w specjalistycznych koszyczkach, co zapobiegnie zniszczeniu ich przez myszy, a także ułatwi ich znalezienie, gdy będziemy chcieli wykopać cebulki.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium