kwiatydonice.pl
Wrzosy-czas start 0
Wrzosy-czas start

Wrzosy-czas start

Wrzosy to niezwykle dekoracyjne rośliny, które goszczą w naszych domach, ale przede wszystkim ogrodach czy balkonach. To roślina wielosezonowa, która zachwyca nas swoimi kwiatkami w odcieniach bieli, różu i fioletu. Dodatkowym atutem jest ich uprawa, która nie sprawia większych trudności.

Wrzos to wdzięczna, zimozielona krzewinka zdobiąca nasze ogrody jesieniom. Coraz częściej możemy ją również spotkać w naszych domach jako samodzielną ozdobę lub w jesiennych kompozycjach. W sprzedaży możemy znaleźć wiele odmian tych roślin, które różnią się wysokościami, kolorami, czy wyglądem kwiatów.

W ogrodach możemy sadzić je pojedynczo lub blisko siebie tworząc wrzosowiska, które jesieniom będą zdobić nasz ogród. Ich uprawa nie stwarza trudności, zasiedlają nawet mało przyjazne terytoria.

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu-zacznijmy od początku

Wrzosy-czas start

Stanowisko

W uprawie ogrodowej wrzosy najlepiej sadzić na jasnych i słonecznych stanowiskach, z dala od drzew zrzucających liście na zimę.

W mieszkaniach wzrost zdobić będą nasze wnętrza przez krótki czas, dlatego warto wysadzić go później do ogrodu lub przynajmniej do balkonowej skrzyni.

Wrzosy-czas start

Podlewanie

Przez pierwsze 2 tygodnie rośliny w ogrodzie należy regularnie podlewać, gdyż nierozwinięty system korzeniowy może mieć problem z pobieraniem wilgoci z głębszych warstw ziemi. Po posadzeniu warto rośliny obsypać korą sosnową która dodatkowo będzie magazynować wilgoć i dodatkowo ochroni korzenie przed przymarznięciem w zimie.
Nawozimy raz na 2 tygodnie specjalistycznym nawozem przeznaczonym właśnie do wrzosów.
Wrzosy-czas start

Przesadzanie

Najważniejsze podczas sadzenia roślin jest zapewnienie im kwaśnego podłoża. Najlepiej sprawdzi się ziemia do iglaków lub kwaśny torf.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium