kwiatydonice.pl
Opcje przeglądania
Producent
Klasa produktu
Cena
  • od
    do

Jak przesadzić kwiaty i zrobić to dobrze?

Po pierwsze drenaż. Jest to kilkucentymetrowa warstwa np. keramzytu, która zapobiegnie przelaniu rośliny i zapewni optymalne nawilżenie gleby.

Po drugie odpowiednia ziemia. Dobre podłoże to podstawa.  Do większości roślin można zastosować uniwersalną, ale istnieją też dedykowane, które z pewnością będą lepszym odpowiednikiem.

Po trzecie perlit. Po wymieszaniu z ziemią pochłania nadmiar wody i oddaje ją gdy podłoże przeschnie. Automatycznie reguluje wilgotność podłoża i zapobiega powstawaniu chorób grzybowych. Nie jest obowiązkowy, ale warto go stosować.

Po czwarte nawóz. Rośliny potrzebują składników odżywczych tak samo jak ludzie, więc nie zapomnijmy o odpowiednim nawozie. 

Kiedy przesadzać kwiaty doniczkowe?

Rośliny przesadzamy wtedy, gdy korzenie przestają się mieścić w doniczce. Najlepiej to robić na wiosnę, choć wiemy, że w praktyce robi się to także w inne pory roku i jeśli nie przypada to na porę kwitnienia, to nie jest to zabronione. Po zakupie warto odczekać około miesiąca, by roślinka się zaaklimatyzowała i dopiero wtedy przesadzać.

 

 

Przesadzanie roślin doniczkowych - instrukcja wideo 


 
Przesadzanie kwiatów to ważny proces, który pozwala na zachowanie zdrowia i dobrego wzrostu roślin doniczkowych. W trakcie przesadzania można wymienić podłoże, zwiększyć pojemność doniczki, a także usunąć chore korzenie. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią glebę i pojemnik, które zapewnią roślinie odpowiednie warunki do rozwoju. Na naszej stronie KwiatyDonice znajdziesz różnorodne akcesoria do kwiatów doniczkowych, które znacznie ułatwią Ci przesadzanie roślin. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!
 

Jak przesadzać rośliny? Sięgnij po zestaw do sadzenia roślin

 
W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz zestawy do uprawy roślin, które pomogą Ci w ich sprawnym przesadzeniu. Są to różne rodzaje podłoży, doniczki oraz narzędzia do przesadzania, dzięki którym cały proces przebiegnie sprawnie, a rośliny zyskają szansę na zdrowy rozwój. Jak przesadzić roślinę z wykorzystaniem produktów dostępnych w tej kategorii sklepu KwiatyDonice? Wybierz odpowiednią doniczkę, która powinna być nieco większa od poprzedniej, aby roślina miała miejsce na rozwój korzeni. Na jej dno koniecznie wsyp warstwę keramzytu, która będzie stanowiła drenaż. Przygotuj też nowe podłoże - sięgnij po proponowaną przez nas ziemię uniwersalną lub tę dostosowaną do konkretnego gatunku rośliny. Zmieszaj ją koniecznie z pelitem, który pochłonie nadmiar wody i odda ją roślinie, gdy ziemia przeschnie. Nie zapomnij również o dobranym nawozie.
 

Kiedy przesadzać kupione kwiaty?

 
Kupione kwiaty często są uprawiane w specjalnych doniczkach i podłożach, które nie są odpowiednie dla dalszego wzrostu i rozwoju rośliny. Z tego też powodu ważne jest, aby przesadzić kupione kwiaty w bardziej odpowiednie warunki, w zależności od potrzeb danej rośliny. Daj jej jednak chwilę na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu i wstrzymaj się z jej przesadzaniem na minimum ok. 2 tygodnie. Po zestaw do przesadzania kwiatów sięgnij na wiosnę lub jesień, unikaj zaś jakichkolwiek prac przy roślinach w okresie ich kwitnienia. Pamiętaj też, by nie rozpoczynać przesadzania w gorące, słoneczne dni, gdyż zbyt intensywne promienie mogą uszkadzać rośliny.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium