kwiatydonice.pl
Opcje przeglądania
Klasa produktu
Cena
  • od
    do

Podłoża

Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniego stanowiska, właściwej ilości wody, dobranej doniczki, ale przede wszystkim wysokogatunkowego podłoża. Źle przygotowane może przyczynić się do pojawienia się chorób w obrębie korzeni rośliny, a nawet do ich zgnicia. Zanim więc zaczniesz przesadzać swoje kwiaty, rozejrzyj się wśród naszego asortymentu, gdzie znajdziesz wartościowe podłoża do roślin. Zapraszamy!

Podłoże dla roślin - musi być przepuszczalne!

Zbita ziemia to duży problem, który ma znaczący wpływ na kondycję domowych kwiatów. Nie przepuszcza ona bowiem powietrza, a do tego przyczynia się do zastojów znacznej ilości wody w doniczce. Takie warunki nie sprzyjają rozwojowi rośliny, a wręcz przeciwnie - mogą prowadzić do jej obumarcia. Aby tego uniknąć, zastosuj dopasowane podłoże do roślin.

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne podłoże do roślin doniczkowych, z pomocą którego stworzysz korzystniejsze warunku dla swoich kwiatów. Z dostępnymi produktami stworzysz warstwę drenażową, napowietrzysz glebę i zwiększysz jej przepuszczalność.

Jakie podłoże do roślin zielonych u nas znajdziesz?

Różnorodne potrzeby rodzą różnorodne produkty, dlatego też w tej kategorii sklepu internetowego KwiatyDonice oferujemy tak dużą ich rozpiętość w opakowaniach o różnych objętościach. Co dokładnie możemy Ci zaproponować?

W asortymencie znajdziesz m.in. keramzyt, który sprawdzi się jako warstwa drenażowa na dnie doniczki. Z jego pomocą doprowadzisz tlen do korzeni rośliny, ale i zminimalizujesz konsekwencje nadmiernego podlania rośliny - pochłania on bowiem wodę. Dostępny jest także perlit, którego porowata struktura pozwala na dużą wchłanialność wody. Wymieszaj perlit z ziemią, a będzie ona spulchniona, napowietrzona i do tego wyregulowana względem wilgotności.

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć również lawy wulkanicznej, która sprawdzi się i jako drenaż, i jako wierzchnia ozdoba doniczki. W podobny sposób możesz wykorzystać oferowany w KwiatyDonice zeolit - z nim zwiększysz przepuszczalność podłoża i ozdobisz górną warstwę ziemi.

Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium