Aloes drzewiasty (Aloe arborescens) 40cm
Opis
Dlaczego warto posiadać Aloes drzewiasty:
- Ekstremalnie łatwa roślina w uprawie — wybaczy, nawet gdy o nim zapomnisz.
- Jest wytrzymałą rośliną, znaną już od czasów Kleopatry.
- Aloes to roślina znana ze swoich właściwości zdrowotnych, powszechnie używana w kosmetyce, doceniana głównie za właściwości łagodzące problemy skórne.
- Idealna na prezent — perfekcyjna roślina dla ludzi, którzy kochają zieleń, ale nie mają czasu się nią opiekować.
Aloes drzewiasty 'Aloe arborescens'
Aloes jest sukulentem o grubych, kolczastych liściach, w których magazynuje wodę. To w nich znajduje się miąższ. Roślina bardzo łatwa w uprawie, dobrze znosząca suche powietrze w mieszkaniach.
Rośliny doniczkowe, takie jak Aloes, nie tylko upiększają wnętrza, ale także przyczyniają się do stworzenia zdrowszego i bardziej przyjaznego środowiska w domu. Poprzez proces fotosyntezy, aloes wytwarza tlen, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu. Ta roślina doniczkowa nie tylko doda uroku Twoim wnętrzom, ale również stworzy przyjemną i relaksującą atmosferę.
To roślina zarówno dla zawodowca, jak i amatora. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji, by cieszyć się piękną zdrową rośliną.
Pielęgnacja Aloesu:
- Stanowisko: jasne, słoneczne. Śmiało, można go postawić na południowym parapecie.
- Podlewanie: Nie lubi umiarkowanej wilgoci, podlewamy, gdy ziemia w donicy dobrze przeschnie, średnio raz na 3-4tygodnie. Nie lubi zraszania, a podczas podlewania uważaj, aby nie wlać wody do rozety liści.
- Nawożenie: od wiosny do jesieni, zgodnie z zaleceniami producenta nawozu. Najlepiej sprawdzi się nawóz do sukulentów i kaktusów.
- Podłoże: Aloesy lubią dobrze przepuszczalne podłoże. Dlatego przesadzając roślinę do ziemi do kaktusów i sukulentów dodaj dodatkowo perlit. Nie zapomnij o drenażu na dnie doniczki - wystarczy warstwa keramzytu - ok 3-4 cm.
Warto wiedzieć
Aloes żółknie
Najczęstszym powodem żółknięcia aloesu jest zbyt częste i obfite podlewanie podłoża. Aloes magazynuje wodę w liściach, dlatego między podlewaniami podłoże powinno bardzo dobrze przeschnąć. W przeciwnym razie dochodzi do przelania rośliny i powolnego gnicia.Podlewaj rozsądnie, ponieważ ciężko jest odratować przelanego sukulenta.