kwiatydonice.pl

Palma szorstkowiec (Trachycarpus Fortunei) 160cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 899,99 zł 899.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dlaczego warto posiadać palmę szorstkowiec:

     mrozoodporna roślina

 • Piękna ozdoba ogrodu przez cały rok.
 • Jest mrozoodporna, nie musisz martwić się, że nie masz miejsca, aby ją przezimować.

 • Egzotyczna piękność, której pozazdrości Ci każdy sąsiad. 

 • Doskonale sprawdza się w ogrodach zimowych.

 

roślina do ogrodu

Palma szorstkowiec 'Trachycarpus Fortunei'

Marzysz o pięknym ogrodzie w tropikalnym stylu? Palma Trachycarpus to idealny wybór, aby Twój ogród przypominał egzotyczne klimaty.


Trachycarpus fortunei to jedna z niewielu palm, które są odporne na warunki zewnętrzne w naszym klimacie. Może przetrwać krótkotrwałe mrozy do -16/17 stopni Celsjusza, a także wysokie temperatury. Gdy sadzimy ją w gruncie zimą, konieczne jest zabezpieczenie przed zimnem za pomocą kabla grzewczego i włókniny. Zalecamy zabezpieczanie rośliny, gdy prognozowane mrozy spadną poniżej -6/8 stopni Celsjusza, uwzględniając również temperatury nocne.
Zimą palmę na całej wysokości owijamy kablem grzewczym ustawiając termostat na 3stC. Następnie całość okrywamy około 7-warstwami włókniny.
Jeśli palma jest uprawiana w donicy, powinna zostać przeniesiona do nasłonecznionego i chłodnego wnętrza (o temperaturze zalecanej od 2 do 14 stopni Celsjusza) w przypadku mrozów przekraczających -5/6 stopni Celsjusza. W okresie spoczynku podlewa się ją bardzo rzadko.

Trachycarpus fortunei naturalnie posiada brązowe końcówki liści. Palce liści są często powyłamywane przez wiatr, co jest szczególnie zauważalne przy wyższych okazach.

 

Pielęgnacja Trachycarpusa:

  

 • Stanowisko: jasne o rozproszonym świetle.  

 • Podlewanie: Nie przepada za nadmiarem wilgoci. W uprawie doniczkowej zimą podlewamy raz na 2-3 tygodnie. W sezonie ciepłym, gdy ziemia w doniczce lekko przeschnie. Średnio raz na tydzień. Jeśli jednak podłoże przesycha szybciej, zwiększ częstotliwość podlewania. Pamiętaj, że wodna nie powinna zalegać w doniczce.
 • Nawożenie: od wiosny do jesieni, zgodnie z zaleceniami producenta nawozu. Najlepiej sprawdzi się nawóz do palm

 • Podłoże: Palmy lubią przepuszczalne podłoże. Dlatego przesadzając roślinę do ziemi do roślin śródziemnomorskich (pH 6), dodaj dodatkowo perlit. Nie zapomnij o drenażu (jeśli roślina przesadzana jest do doniczki, a nie gruntu) - wystarczy warstwa keramzytu na dnie - ok 3-4 cm.

 • Zimowanie: Gdy sadzimy ją w gruncie zimą, konieczne jest zabezpieczenie przed zimnem za pomocą kabla grzewczego i włókniny. Jeśli palma jest uprawiana w donicy, powinna zostać przeniesiona do nasłonecznionego i chłodnego wnętrza (o temperaturze zalecanej od 2 do 14 stopni Celsjusza) w przypadku mrozów przekraczających -5/6 stopni Celsjusza. 

  


 

juka rostrata pień
 
 

Warto wiedzieć

Powstawanie pnia 

Pień palmy trachykarpus powstaje dzięki przycinaniu starych dolnych liści. Jeśli pojedyncze dolne liście zaczynają żółknąć, to należy je wyciąć. Pień otulony jest brązowymi włóknami, co dodatkowo pozwala na ochronę rośliny przed utratą nadmiernej wilgoci. 

 


 

palma szorstkowiec

 Rzeczywisty rozmiar sprzedawanej rośliny

 • Wysokość: 150-170cm

 • Średnica doniczki: 34cm

 

 
 

 

trachycarpus palma liście PALMA DO OGRODU ZIMOWEGO
 

Sprawdź:

 
 

Pasujące produkty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium