kwiatydonice.pl

Patyczak, ripsalis (Rhipsalis Heteroclada) 50cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 139,99 zł 139.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dlaczego warto posiadać Rhipsalisa:

     

 • Bezpieczny dla dzieci i zwierząt. 

 • Sprawdza się w zarówno w mieszkaniach jak i biurach

 • Poprawia nastrój — zielona roślinność ma pozytywny wpływ na nastrój i samopoczucie. Badania wykazały, że obecność roślin doniczkowych w pomieszczeniu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zmniejsza stres.

 • Zielony upominek dla bliskiej osoby, nawet jeśli nie ma ona 'ręki do kwiatów'.

 • Łatwy w uprawie. Jest odporny na ciężkie warunki środowiskowe. 

 

kwiatek

Patyczak ripsalis 'Rhipsalis Heteroclada'

Patyczak (Rhipsalis) to rodzaj sukulentów należących do rodziny kaktusowatych. Charakteryzują się długimi, zwisającymi pędami, często przypominającymi gałęzie lub patyki. Rhipsalis występuje naturalnie w Ameryce Środkowej, Południowej i na Karaibach, gdzie rośnie na drzewach jako epifity

Rhipsalis heteroclada to jedna z odmian patyczaka. Odmiana ta ma cienkie, cylindryczne pędy, które mogą osiągać do kilkudziesięciu centymetrów długości. Jej zielone lub lekko czerwonawe pędy są zazwyczaj skręcone, co dodaje im dekoracyjnego wyglądu.


 

Pielęgnacja Rhipsalisa:

      

 • Stanowisko: jasne o rozproszonym świetle lub półcieniste. Należy uważać, aby roślina nie stała w mocnym słońcu, może to powodować przypalenie liści. 

 • Podlewanie: raz na dwa tygodnie, gdy ziemia w doniczce dobrze przeschnie. Jest sukulentem, więc magazynuje wodę. 

 • Nawożenie: w sezonie letnim raz na dwa tygodnie podczas podlewania, a w okresie zimowym raz na miesiąc, nawozem do kaktusów i sukulentów.

 • Podłoże: Dobrze przepuszczalne. Dlatego przesadzając roślinę do ziemi do kaktusów lub sukulentówdodaj perlit. Nie zapomnij o drenażu na dnie doniczki - wystarczy warstwa keramzytu - ok 3-4 cm.

 


 

przycinanie rhipsalisa
 
 

Warto wiedzieć 

Rhipsalis heteroclada to epifit

Rhipsalis heteroclada, podobnie jak wiele innych odmian Rhipsalis, jest rośliną epifityczną, co oznacza, że w warunkach naturalnych rośnie na innych roślinach, często na gałęziach drzew. Ta zdolność do rośnięcia jako epifit sprawia, że mała ilość podłoża jest dla niej wystarczająca do życia, co czyni ją idealną do hodowli w doniczkach zawieszonych lub wiszących.

Przycinanie Rhipsalisa 

Rhispalis to roślina, którą można przycinać, by uzyskać pożądany kształt. Pamiętaj jednak, aby używać czystych narzędzi do cięcia i wykonuj je ostrożnie, aby nie uszkodzić zdrowych części rośliny.

 

 


 

wysokość rośliny

 

Rzeczywisty rozmiar sprzedawanej rośliny

 • Wysokość: 45-50cm

 • Średnica doniczki: 21cm

 

 

 
 

 

rhipsalis RHIPSALIS PATYCZAK
 

Sprawdź:

 
 

Pasujące produkty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium