kwiatydonice.pl
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Jak przesadzić kwiaty i zrobić to dobrze?

Po pierwsze drenaż. Jest to kilkucentymetrowa warstwa np. keramzytu, która zapobiegnie przelaniu rośliny i zapewni optymalne nawilżenie gleby.

Po drugie odpowiednia ziemia. Dobre podłoże to podstwa.  Do większości roślin można zastosować uniwersalną, ale istnieją też dedykowane, które z pewnością będą lepszym odpowiednikiem.

Po trzecie perlit. Po wymieszaniu z ziemią pochłania nadmiar wody i oddaje ją gdy podłoże przeschnie. Automatycznie reguluje wilgotność podłoża i zapobiega powstawaniu chorób grzybowych. Nie jest obowiązkowy, ale warto go stosować.

Po czwarte nawóz. Rośliny potrzebują składników odżywczych tak samo jak ludzie, więc nie zapomnijmy o odpowiednim nawozie. 

Kiedy przesadzać kwiaty doniczkowe?

Rośliny przesadzamy wtedy, gdy korzenie przestają się mieścić w doniczce. Najlepiej to robić na wiosnę, choć wiemy, że w praktyce robi się to także w inne pory roku i jeśli nie przypada to na porę kwitnienia, to nie jest to zabronione. Po zakupie warto odczekać około miesiąca, by roślinka się zaaklimatyzowała i dopiero wtedy przesadzać.

Na samym dole strony instrukcja wideo "Przesadzanie roślin doniczkowych" ⬇️

Przesadzanie roślin

Przesadzanie roślin doniczkowych - instrukcja wideo 


 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium