kwiatydonice.pl

Sansewierie zółto-zielone

Sansewieria Laurentii

Jest to szczególnie popularna odmiana tej lubianej rośliny doniczkowej. Sansewierię Laurentii charakteryzują długie i płaskie liście w kolorze zielonym z żółtym brzegiem. Tworzy to ciekawy kontrast kolorystyczny, który sprawia, że Laurentii oprócz kojącej zieleni wniesie również do naszych pomieszczeń trochę życia. Sansewierie Laurentii to rośliny szczególnie odporne, więc sprawdzą się u osób szukających roślin łatwych w uprawie. Jest to idealna roślina do sypialni, gdyż uzdatnia powietrze także w nocy. W tej kategorii znajdziesz również inne odmiany o charakterystycznym żółtym brzegu liścia.

Sansewierie, inaczej nazywane także wężownicami czy językami teściowej, to popularne kwiaty, których obecność w pomieszczeniu przynosi wiele korzyści. Poszukujesz odmiany o ciekawym wyglądzie? Z pewnością zainteresuje się sansewieria gwinejska, którą odnajdziesz w tej kategorii naszego sklepu. 

Sansevieria trifasciata - odmiana, która zachwyca

Sansevieria gwinejska - co ją wyróżnia? Ten gatunek wężownicy charakteryzuje się długimi, płaskimi liśćmi o ostrym zakończeniu, które różnią się od innych wariantów kolorystyką. Brzegi liści są bowiem pokryte żółtą obwódką, co doskonale współgra z zielonymi prążkami wnętrza liści i wydobywa całą barwę kwiatu. 

W naszym asortymencie dostępna jest sansewiera gwinejska w wielu różnych wariantach wymiarowych, dzięki czemu możesz ją dopasować do przestrzeni, w której chcesz ją ustawić. Oferujemy te kwiaty w niewielkich wysokościach, np. 30-40 cm, ale i tych całkiem sporych, sięgających nawet do 100 cm, w odmianach sansevieria laurentii czy futura superba.

Sansewieria gwinejska - kwiaty o niewielkich wymaganiach

Sanseweria gwinejska jako roślina doniczkowa ceniona jest za niewielkie wymagania dotyczące jej uprawy. Jest ona bardzo odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne, więc zniesie wiele błędów osoby początkującej. Nie straszne jej również źle dobrane stanowisko czy nieodpowiednie podlewanie.

Jak jednak zadbać o tę wężownicę? Najlepiej jej będzie w jasnym stanowisku, ale może stać też w miejscu z niewielkim dostępem do światła dziennego. Nie potrzebuje też dużo wody - wystarczy, że podlejesz ją dwa razy w miesiącu. 

Korzyści, jakie przynosi sansewieria gwinejska

Gwinejska sansewieria to żelazna roślina, która zniesie wiele, więc z pewnością przemawia to za jej wyborem. Nie jest to jednak jedyny plus tego kwiatu! Jej wygląd sprawia, że jest piękną dekoracją do wielu przestrzeni. A co więcej - świetnie radzi sobie ona z oczyszczaniem powietrza z zawieszonych w nim toksyn. Jeśli więc zależy Ci na zdrowym śnie, postaw właśnie ją w swojej sypialni!

Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium