kwiatydonice.pl

Sansewierie cylindryczne

Szczególnym rodzajem sansewierii gwinejskiej są odmiany cylindryczne. W odróżnieniu od najpopularniejszych rodzajów jej liście nie są płaskie, lecz okrągłe w przekroju. Tworzy to zupełnie inny efekt wizualny i z pewnością czyni ją niezwykle oryginalną ozdobą. Podobnie jak pozostałe z rodziny, sansewieria cylindryczna jest niezwykle odporna na brak wody czy światła oraz doskonale oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji. Będzie stanowić niebanalną dekoracje wnętrza lub ciekawe uzupełnienie kolekcji dla kogoś posiadającego już klasyczne odmiany.

Sansewieria cylindryczna jest jedną z odmian języków teściowej. Wyróżnia ją kształt liści, który, jak sama nazwa wskazuje, jest cylindryczny. Wężownica cylindryczna zwraca na siebie uwagę także dzięki pięknej kolorystyce i charakterystycznym prążkom, które nadają jej uroku. W tej kategorii naszego sklepu internetowego znajdziesz wężownice dopasowane do swoich oczekiwań. Zapraszamy!

Sansewieria cylindryczna - kwiat do każdej przestrzeni

Wężownica cylindryczna swoim urokiem może oczarowywać zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i tych publicznych. Grube i okrągłe w przekroju liście są dość twarde, a przez to i sztywne, dzięki czemu roślina jest odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie sprawdzi się więc jako dekoracja stołu w salonie, na parapecie w sypialni, ale i w recepcji przychodni czy na biurku w biurze. Z jej pomocą ożywisz przestrzeń, nadasz jej charakteru, ale nie tylko!

Każda oferowana przez nas wężownica cylindryczna świetnie radzi sobie z oczyszczaniem powietrza z zanieczyszczeń. Usuwa m.in. benzen i tlenek węgla, ale i doskonale dotlenia przestrzeń, w której się znajduje. 

Sansewieria cylindryczna: podlewanie i stanowisko

Zarówno sansewieria cylindryczna mini, jak i sansewieria cylindryczna duża świetnie sobie poradzą w niemal każdych warunkach. Wężownice te są bowiem mało wymagające, często uważane wręcz za niezniszczalne. Mogą stać nawet w cieniu, byle by miały choć odrobinę dostępu do światła naturalnego. 

Jeśli zaś chodzi o podlewanie sansewierii, powinno być ono rzadkie. Wody temu gatunkowi kwiatów doniczkowych należy dostarczać tylko wtedy, gdy ziemia będzie sucha. Warto wiedzieć, że wężownica cylindryczna jest rośliną wapniolubną, więc może być podlewana zwykłą wodą z kranu. Na nawożenie zaś warto postawić od wiosny do jesieni.

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć tak gustownych kwiatów doniczkowych, jakimi są wężownice cylindryczne. Rozejrzyj się wśród proponowanych wariantów o mniejszych lub większych wymiarach i wybierz ten dopasowany do siebie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium