Skrzydłokwiat (Spatyphillum 'Sweet Sebastiano') 120cm
Opis
Dlaczego warto posiadać Skrzydłokwiat:
- Jedna z najpopularniejszych pokojowych roślin uprawianych w doniczkach.
- Świetny pomysł na prezent dla miłośników zieleni.
- Mało wymagający, sprawdzi się w Twoim domu, biurze czy hotelowym holu.
- Naturalny filtr powietrza, pochłania szkodliwe substancje z Twojego otoczenia.
- Uzupełni Twoje wnętrze lub ogród, dodając mu wyjątkowego charakteru i uroku.
- Dobrze radzi sobie w półcienistych stanowiskach, dzięki temu każdy kąt Twojego domu może być po prostu piękny.
Skrzydłokwiat 'Spathiphyllum Sweet Chico'
Skrzydłokwiat to niezwykle elegancka i dekoracyjna roślina, która z pewnością ożywi każde wnętrze. Jest to roślina doniczkowa o pięknych, błyszczących liściach oraz charakterystycznych białych kwiatach w kształcie serca. Niejednokrotnie można ją spotkać pod nazwą lili domowej czy skrzydłolistu - to za sprawą wyglądu liści, które jak nazwa mówi, przypominają skrzydła.
Spathiphyllum to także roślina, która poza walorami estetycznymi posiada wiele innych zalet. Jest to gatunek, który bardzo dobrze znosi warunki mieszkalne, nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a co najważniejsze, przyczynia się do oczyszczenia powietrza z toksyn, co pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie.
Pielęgnacja Skrzydłokwiatu:
- Stanowisko: półcieniste, czyli nieoświetlone bezpośrednio przez słońce. Może być również jasne, ale o rozproszonym świetle.
- Podlewanie: gdy wierzchnia warstwa podłoża w doniczce delikatnie przeschnie. Zakłada się podlewanie mniej więcej raz w tygodniu, a zimą raz na dwa tygodnie.
- Nawożenie: od wiosny do jesieni, zgodnie z zaleceniami producenta nawozu. Dobrze sprawdzi się nawóz do roślin kwitnących.
- Podłoże: Skrzydłokwiaty lubią przepuszczalne podłoże. Dlatego przesadzając roślinę do ziemi uniwersalnej (pH 5,5-6,5) dodaj dodatkowo perlit. Nie zapomnij o drenażu na dnie doniczki - wystarczy warstwa keramzytu - ok 3-4 cm.
Warto wiedzieć
Biały kwiat brązowieje
Najczęstszą przyczyną brązowienia białych kwiatów jest przekwitanie. To naturalne zjawisko, kwiatek kończy swój cykl życiowy.
Można go wyciąć, jeśli przeszkadza wizualnie. Cierpliwi mogą poczekać, aż cały kwiat łącznie z łodyżką zbrązowieje i usunąć go, pociągając lekko do góry za łodyżkę.