kwiatydonice.pl

 

 

Zamiokulkasy

  • promocja

Zamiokulkas Zamiolistny 

Zwany także żelazną rośliną. Głównie za sprawą swoich niskich wymagań uprawowych. Zamiokulkasy bowiem są roślinami cieniolubnymi, które w dodatku nie potrzebują częstego podlewania. Oznacza to, że możemy je bez obaw postawić praktycznie w każdym miejscu i podlewać zaledwie raz na dwa tygodnie. Zamiokulkasy są popularnymi i lubianymi roślinami doniczkowymi, które stanowią żywą dekorację i wpasują się w każdą przestrzeń. 

Zamiokulkas — odporność na choroby i częstotliwość przesadzania

Zimokulkas osiąga zazwyczaj około 1,5 m wysokości. Jednak rośnie on powoli, dlatego nie wymaga częstego przesadzania (w przypadku młodej rośliny zazwyczaj robi się to raz do roku, a dojrzałej — raz na dwa, trzy lata). To doskonały kwiat dla zabieganych, zapracowanych osób!

Zamiokulkasy są również bardzo odporne na choroby oraz szkodniki. To niezwykle wytrzymałe rośliny, które sprawdzą się nawet u osób niemających zbyt dużego doświadczenia z ogrodnictwem. 

Kwiat zamiokulkas: wymagania

Zamioculcas zamiifolia jest rośliną ciepłolubną. Z tego względu warto, by temperatura jego otoczenia wynosiła około 25°C, a zimą 18-20°C. W chłodniejszym środowisku zrzuca liście i przechodzi w stan spoczynku. Podczas przesadzania pamiętaj, że roślina zamiokulkas lubi podłoże: żyzne, próchnicze, przepuszczalne i o lekko kwaśnym odczynie (polecane pH to 5,5-6,5). Ten kwiat oryginalnie rośnie w Afryce, warto więc do jego gleby dodać jeszcze trochę piasku lub żwiru.

Jeśli chodzi o doniczkę, wybierz taką, która jest dość szeroka, ale niezbyt wysoka i ma drenaż na dnie. W takich warunkach najlepiej rozrastają się kłącza tej rośliny.

Pamiętaj także, że o ile kwiat zamioculcas dobrze radzi sobie z okresową suszą — potrafi przetrwać nawet 4 miesiące bez wody — o tyle jej nadmiar potrafi być dla niego zabójczy! Podlewaj go ostrożnie — tak, aby go nie przelać. Zwróć również uwagę na to, by podczas tej czynności nie zamoczyć liści rośliny. Unikniesz dzięki temu wytworzenia się na nich osadów wapnia i zachowają swój piękny blask. 

Zamiokulkas kwiat: naturalne oczyszczanie powietrza

Zamiokulkas zamiolistny jest wieloletni i wiecznie zielony, więc na długi czas ozdobi wnętrza swoimi pięknymi, gęstymi, mięsistymi liściami. Jednak ten kwiat to nie tylko dekoracja! Dzięki temu, że wytwarza dużą ilość tlenu, a wchłania CO2, oczyszcza powietrze w pokoju, w którym się znajduje. 

Przejrzyj naszą ofertę i uzupełnij swoją przestrzeń domową czy biurową o tę piękną, egzotyczną roślinę! Ze względu na łatwość w pielęgnacji i efektowny wygląd ten kwiat to także świetny pomysł na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium