kwiatydonice.pl

Jakie podłoże do roślin doniczkowych wybrać?

Dla większości roślin odpowiednie będzie podłoże/ ziemia uniwersalna. Jednak producenci przygotowali specjalne mieszanki, które mają najlepsze zastosowanie w przypadku niektórych gatunków. Poznasz je bez problemu po nazwach.

Ziemie i podłoża

Keramzyt BIOVITA 2L Keramzyt BIOVITA 2L
Producent: Biovita
Cena: 6,49 zł
szt.
zobacz więcej
PERLIT OGRODNICZY 1l PERLIT OGRODNICZY 1l
Cena: 6,99 zł
szt.
zobacz więcej

By cieszyć się piękną roślinnością w swoim domu, należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Systematyczne podlewanie i nawożenie to nie wszystko - bardzo ważne jest też to, jakie podłoże do roślin zostało w nich wykorzystane. W tej kategorii naszego sklepu internetowego dostępna jest różnorodna ziemia do kwiatów. Rozejrzyj się i wybierz odpowiednią do swoich roślin!

Ziemia do kwiatów doniczkowych: jaka powinna być?

Bez względu na rodzaj rośliny, jej podłoże powinno być odpowiednio przepuszczalne. Tylko w ten sposób jej korzenie będą miały odpowiednie warunki rozwoju i możliwość wymiany gazowej. Co więcej, ziemia podłoże musi być luźna i przewiewna, by nie doszło do gnicia korzeni, a przez to obumarcia rośliny.
Ważne jest również to, by podłoże dla roślin dostarczało wszystkich niezbędnych składników, ponieważ to właśnie ono jest ich głównym źródłem pokarmu. Ziemia musi mieć odpowiednią dla danego gatunku strukturę, chłonność, a także odczyn. Z tego też powodu w naszym asortymencie dostępne są ich różne typy, spośród których możesz wybrać te najodpowiedniejsze do potrzeb swoich domowych kwiatów.

Jakie podłoże do kwiatów możemy Ci zaproponować?

Ziemia do roślin zielonych musi być odpowiednio dobrana, by zapewniała kwiatu jak najlepsze możliwości wzrostu. Z tego też powodu warto sięgać po ukierunkowane podłoża do roślin. Wśród naszych propozycji znajdziesz m.in. podłoże uniwersalne, które sprawdzi się w wielu przypadkach. Oferujemy także podłoża do roślin o ścisłym ukierunkowaniu na bardziej wymagające gatunki, np. storczyki, palmy i juki czy kaktusy.

Znajdziesz tu też wartościowe podłoża ogrodnicze do wysiewu warzyw czy kwiatów ogrodowych. Oferujemy także dodatki do ziemi, dzięki którym będzie ona luźniejsza i bardziej przepuszczalna, takie jak perlit ogrodniczy i keramzyt.

Podłoże torfowe, mineralne, uniwersalne - możliwości jest wiele. Znajdziesz tu ziemię w workach o różnej pojemności: 1 l, 3 l, 5 l, a nawet 12 l czy 20 l. Wybierz najodpowiedniejszy wariant i przejdź do działania! Powodzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium