kwiatydonice.pl

Doniczki z systemem nawadniającym

Czym są donice samonawadniające?

To doniczki, które potrafią zadbać o rośliny za nas. Mają wbudowany specjalny system, który nawadnia je od dołu (tak jak ma to miejsce w naturze), a naszym zadaniem jest tylko pilnować poziomu wody w zbiorniku, o czym poinformuje nas wskaźnik.

Donica z takim systemem oraz zastosowaniem odpowiedniego drenażu zapewnia optymalne warunki roślinom i pozytywnie wpływa na ich rozwój, przy dużo mniejszym wysiłku z naszej strony. Donice z systemem nawadniających docenimy szczególnie podczas upałów, gdzie podłoże wysycha momentalnie lub podczas urlopu. Zbiornik jest wystarczająco pojemny, aby zapewnić dostęp do wody nawet do kilku tygodni. 

Co to jest drenaż?

Jest to kilkucentymetrowa warstwa kamyczków na dnie, aby oddzielić podłożę od wody. Jako drenaż polecamy keramzyt, który jest w komplecie każdej donicy. W bardziej ekskluzywnych donicach marki Lechuza w komplecie jest dołączany legendarny subsrtat Lechuza PON, który wzbogaca ziemię o cenne minerały i zapobiega wielu chorobom.

  

Skorzystaj z filtrów powyżej, aby znaleźć odpowiedni kolor lub kształt. Kupując u nas otrzymasz pomoc w doborze właściwego rozmiaru oraz możesz skorzystać z usługi przesadzaniaWtedy roślinka przyjdzie od razu profesjonalnie wsadzona do nowej donicy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium