kwiatydonice.pl
Jak zaaranżować rośliny w domu 0
Jak zaaranżować rośliny w domu

Jak zaaranżować rośliny w domu

Rośliny doniczkowe to bez wątpienia istotny element wystroju naszych mieszkań. Przemawiają za nimi nie tylko walory estetyczne, dekoracyjne, ale również ich istotny wpływ na nasze samopoczucie. Wybierając rośliny domowe nie warto działać pochopnie i pod wpływem emocji, stojąc przed zapełnioną roślinami półką w sklepie. Warto już wcześniej zastanowić się ile mamy miejsca, jakie tam możemy zapewnić warunki rośliną i trzymając się tych przemyśleń kupować rośliny.

Poniżej 4 zasady, które ułatwią nam domowe aranżacje.

Jak zaaranżować rośliny w domu

Zainteresuje Cię: Rośliny w domu - zacznijmy od początku

Odpowiednie światło

Najważniejszym warunkiem, by zapewnić roślinie odpowiedni wzrost jest dopasowanie stanowiska do jej zapotrzebowania na światło. Bez wątpienia to klucz do stworzenia idealnej roślinnej aranżacji. Zarówno za dużo światła (zbyt ostre promienie słoneczne) jak również brak mogą okazać się dla rośliny zabójcze. Dlatego warto zastanowić się jak nasłonecznienie danego miejsca zmienia się w ciągu dnia i znaleźć roślinę idealną.

Dostępna przestrzeń

Przy wyborze rośliny przede wszystkim miej na uwadze to, że ona rośnie, a wraz ze wzrostem będzie potrzebowała więcej przestrzeni. Dlatego też na wąskie parapety, czy na regał z książkami wybierz nieduże sukulenty, a dużymi kwiatami zaaranżuj sypialnie czy salon. Pamiętaj też, że rośliny w domu mają być dodatkiem, czymś co je zdobi, a nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Dlatego też roślina w wąskim korytarzu, o którą codziennie się ocieramy zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem. Kupuj rośliny do wybranego już wcześniej miejsca, nie na odwrót.

Jak zaaranżować rośliny w domu

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

Funkcjonalność

Masz dzieci, psa czy kota? Weź pod uwagę to, że niektóre rośliny są trujące! A co za tym idzie powinny być w miejscach niedostępnych lub wyklucz je całkiem ze swojego domu.

Styl

To właśnie kwiaty i donice mają dopełnić styl Twojego domu czy mieszkania. Dlatego ważny jest podczas wyboru roślin aspekt wizualny. Rośliny mają zdobić, nie przytłaczać nasze wnętrze.

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium