kwiatydonice.pl
Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęście 0
Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęście

Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęście

Najbardziej znanym roślinnym symbolem przynoszącym szczęście jest niewątpliwie czterolistna koniczyna. Na jej widok każdemu pojawia się uśmiech na twarzy i myśl “to będzie dobry dzień :)” Jednak jest więcej roślinnych amuletów, co więcej rośliny te są bardzo znane i znajdziemy je w większości domów.

 

Drzewko szczęścia, czyli grubosz

Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęścia

Grubosz, crassula lub potocznie nazywany drzewkiem szczęścia, czy też drzewkiem pieniężnym to znany wszystkim sukulent. Potoczne jego nazwy wzięły się od kształtu ego liści, które wyglądają jak niewielkie monety. Pochodzi z Afryki Południowej i w naturze osiąga rozmiary 2-3 metrowych drzew. Jego grube liście mają za zadanie magazynowanie wody, dlatego też nie lubi on zbyt obfitego podlewania. Lubi światło i ciepło, dlatego też jest doskonałą propozycją na południowe parapety. Uważa się również, że grubosze mają pozytywny wpływ na powietrze w mieszkaniu, a tym samym poprawiają nasze samopoczucie.

 

Zainteresuje Cię: Jak zaaranżować rośliny w domu

 

Lucky Bamboo

Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęścia

To nic innego jak Dracena Sandera, która swoim wyglądem przypomina pędy bambusa z łodygą wygiętą w fantazyjną spiralę. Nazwa Lucky Bamboo swoje pochodzenie ma w Chinach, gdzie oznacza bogactwo i energię. Twierdzi się, że rośliny przynoszą w domu ład i harmonię w szczególności, jeżeli nie będziemy uprawiać ich w ziemi tylko we flakonie z wodą, a łodygi przewiążemy czerwoną wstążką symbolizującą ogień.

 

 

Paprocie

Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęścia

Kilka lat temu paprocie znajdowały się w każdym domu, dzisiaj powolutku wracają do naszych łask. Jak się okazuje tylko przez swój dekoracyjny wygląd i niewygórowane wymagania uprawowe. Paprocie uważane są za rośliny mające pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dodają sił podczas choroby, uspokajają, harmonizują i mają kojący wpływ na nasz układ nerwowy.

 

Zainteresuje Cię: Jak podlewać rośliny domowe

 

Drzewko cytrusowe

Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęścia

Mowa tutaj o drzewkach pomarańczy, cytryny czy też o kumkwatach. Drzewka obsypane owocami symbolizują dostatek i bogactwo. To doskonały pomysł na prezent, gdyż ma przynosić obdarowanej osobie szczęście i życie w dobrobycie. Lubią miejsca jasne i ciepłe, dlatego doskonale sprawdzają się na nasłonecznionych parapetach. Choć nie są najprostsze w uprawie mają szerokie grono swoich fanów ze względu na swoją egzotyczną urodę.

 

 

Filodendron scandens

Szczęśliwe rośliny, czyli rośliny przynoszące szczęścia

Pnąca odmiana filodendrona również uważana jest za “szczęśliwą roślinę”. W niektórych krajach sadzi się je w ogrodzie by pięły się i wokoło rozprzestrzeniały swoją dobrą energię. U nas zdobią nasze domy i mieszkania zapewne również roztaczając swoją korzystną aurę. Liście filodendronu kształtem przypominają serce o mocno zielonym kolorze. Nie jest to roślina wymagająca, wręcz wybaczy nam wiele zaniedbań

 

Dlatego jak widać warto otaczać się roślinami, mogą one wnieść wiele korzyści do naszego życia :).

Komentarze do wpisu (0)

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium